HaberlerMersin HaberleriKocamaz'dan Hamdi Akın'a Mersin İdmanyurdu'na sahip çıkma teklifi

Kocamaz'dan Hamdi Akın'a Mersin İdmanyurdu'na sahip çıkma teklifi - Mersin Haberleri

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Akfen Holding ve Mersin Uluslararası Limanı (MIP) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın'a, Mersin İdmanyurdu'na sahip çıkmaya ve isminin de 'MIP Mersin İdmanyurdu' olarak devam ettirme çağrısında bulundu.

Kocamaz'dan Hamdi Akın'a Mersin İdmanyurdu'na sahip çıkma teklifi

Mersin Limanı'nın yeni terminal açılış töreni bugün gerçekleşti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın'ın da katıldığı Mersin Limanı'nın yeni terminal açılışı töreninde, Mersin'in her geçen gün gelişip büyüdüğünü söyledi.
Mersin, Allah'ın özenerek yarattığı sadece kağıt üzerinde değil, uygulamada da gördüğü üzere konumuyla bir yer yüzü cenneti olduğunu ifade eden Kocamaz, 'Bizler de bu kente hizmet etmekten, bu kentte yaşayan insanları ve onların müşterek ihtiyaçlarını ortadan kaldırmaya gayret etmekten çok büyük onur duyuyoruz' dedi.
Araştırmalara göre, Mersin'in bir numaralı probleminin işsizlik, hemen arkasından da trafik sorununun geldiğini aktaran Kocamaz, 'Bunların çözümü için Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bur gayret içerisindeyiz. Mersin'in anayasası diye tabir edilen imar planıyla ilgili adımları attık. 1/100.000'lik planın revizyonu tamamlandı, şu anda bakanlıkta onay aşamasında. Hemen arkasından o çok sözü edilen 1/5000'lik planları yapmak için seferber olacağız. İstiyoruz ki, Mersin'in önü açılsın, problemleri bir bir çözüme kavuşsun, özellikle de baş sorun olan işsizliğin çözümü konusunda da yeni yeni yatırımlar Mersinli ile buluşsun' diye konuştu.

'MIP Mersin İdmanyurdu olsun'
'Bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin kalkınması için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun' diyen Kocamaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Tabi bu kadar yatırımın içerisinde Mersin için o katkıların çok da yeterli olmadığını düşünüyoruz. Onun için diyoruz ki, biz ve Mersin halkı, limanın özellikle trafikle ilgili problemlerinin cefasını çekiyor, o zaman MIP'in de Mersin'e daha farklı bir bakış açısı ile yaklaşmasını düşünüyoruz. Elbette bizim bu tür yatırımların önünü açmamız gerekir ama Mersin'in problemlerinde MIP'in de aynı sorumlulukla yaklaşması gerekir diye düşünüyoruz. Yatırımların içerisinde hastane var, değişik yatırımlar var ama ben sporu göremedim. Dolayısıyla ben buradan öneriyorum; Mersin İdmanyurdu'nu MIP üstlensin ve ismini de MIP Mersin İdmanyurdu olarak devam ettirsin. Bu konuya sıcak bakacaklarını düşünüyorum. Bu konuyla ilgili kendilerinden destek bekliyoruz. Bu kadar yatırımın içerisinde inanın Mersin İdmanyurdu, belki şu denizde bir damla olacaktır, ama kente katkısı, MIP'e katkısı çok çok önemli olacaktır.'

Kocamaz’dan Hamdi Akın’a Mersin İdmanyurdu’na sahip çıkma teklifi

SIRADAKİ HABER
}