HaberlerTrabzon HaberleriGümrük Bakanı Tüfenkci, Trabzon'da

Gümrük Bakanı Tüfenkci, Trabzon'da - Trabzon Haberleri

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gündemin ekonomi olmasını istediklerini belirterek, 'Biz son günlerde oluşturulan veya oluşturulmaya çalışılan karamsar havayı, gündemi terörün belirlemesine izin vermek istemiyoruz ve vermeyeceğiz' dedi.

Gümrük Bakanı Tüfenkci, Trabzon'da

Rize'deki programının ardından karayolu ile Trabzon'a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Trabzon Valiliğini ziyaret etti. Valilik makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Tüfenkci, gece gündüz demeden çalışmak zorunda olduklarını dile getirerek, 'Trabzon gerek lojistik, gerek altyapı, gerekse ticaretin canlılığı bakımından önemli illerimizden birisi. Trabzon'da iş adamlarımızla, ihracatçılarımızla bir araya geleceğiz. Sorunlarını nedir ve bize iletmek istedikleri sıkıntılarını çözme adına buradayız. Onların bizlere iletmiş oldukları sorunları, kendi bakanlığımızla ilgili çözeceğimiz noktalarda çözüm üretmek, diğer noktalarda da arkadaşlarımıza iletmek istiyoruz. Türkiye bir yandan terörle mücadele ederken, güvenlik güçlerimiz terörün kökünü kazımak için gece gündüz demeden çalışırken, bir yandan da ekonomiyi geliştirmek, ekonomik anlamda insanımıza iş bulma, aş bulma, ticareti canlandırma, ihracatı artırma noktasında da bizler de gece gündüz demeden çalışmak zorundayız. Onunla ilgili geçtiğimiz hafta hükümet olarak yeni bir paketi, özellikle reel sektöre yönelik önemli bir paketi açıkladık. Bunları iş adamlarımızla paylaşmamız ve onların yeniden, yeni bir heyecanla 2017 yılını adeta bir yatırım yılı ilan etme bakımından onları teşvik etmek için buradayız. Paketi incelediğimizde 2017'de yatırımlarını çeken bütün iş adamlarımıza önemli vergisel avantajları sağlamış durumdayız. Biz son günlerde oluşturulan veya oluşturulmaya çalışılan karamsar havayı, gündemi terörün belirlemesine izin vermek istemiyoruz ve vermeyeceğiz de. Gündemin ekonomi olmasını istiyoruz, gündemin milletimizin, gençlerimize daha çok iş, aş bulma olmasını istiyoruz' ifadelerini kullandı.
Bakan Tüfenkci, ardından AK Parti Trabzon İl Başkanlığını ziyaret etti. Bakan Tüfenkci daha sonra Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TTSO) işadamlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Gümrük Bakanı Tüfenkci, Trabzon’da

SIRADAKİ HABER
}