HaberlerTokat Haberleri'Çocuklar gülsün' diye atkı ve bere örüyorlar

'Çocuklar gülsün' diye atkı ve bere örüyorlar - Tokat Haberleri

Tokat'ın Niksar ilçesinde iki kadın tarafından kimsesiz ve ihtiyaçlı çocuklar için atkı ve bere örme kampanyası başlattı.

'Çocuklar gülsün' diye atkı ve bere örüyorlar

Niksar'da 'Çocuklar Gülsün' sloganıyla yola çıkan Ülkü Yıldırım ve Gülay Yurtsal isimli iki kadın, ihtiyaç sahibi çocuklar için atkı, bere ve eldiven örerek farkındalık oluşturdular. Kampanyaya başlamaktaki amacın sokakta üşüyerek yürüyen iki çocuk olduğunu ifade eden bayanlar, 'Bu kampanyayı başlatmamızdaki amaç ihtiyacı olan çocuklara bir şekilde yardımcı olabilmektir. Bu kampanyaya başlamamızın sebebimizin başında ise, bir gün caddede iki küçük çocuğun üşümüş vaziyette yürüdüğünü gördük. Bu görüntü bizi çok etkiledi ve biz de kendimizce bere eldiven ve atkı örerek çocuklarımıza bir yardımda bulunuruz diye düşündük ve yola çıktık. İlk önce internet ortamında 'Çocuklar Gülsün' adı altında, bir duyuru yaptık ördüğümüz berelerimizi atkılarımızı, örgü bilmeyen arkadaşların çorap bağışı yaparak bize destek olmalarını istedik. Duyarlı halkımız bu sesimize kulak verdiler ve bu şekilde devam ediyoruz. İnşallah bu yaptığımız çalışma daha güzel ve iyi boyutlara gelir ve daha güzel işlere imza atabiliriz. Çocuklarımızın mutluluğu bizlerinde mutluluğu olacaktır, yapılan bu destekler insanların iç dünyasında huzuru da bulmalarına yardımcı olacaktır' diye konuştular.

Her şey çocukların gülmesi için
Tüm duyarlı vatandaşlara seslenen Yıldırım ve Yurtsal, 'Hedefimiz Niksar ve çevresindeki tüm ihtiyaçlı çocuklara ulaşabilmek, bütün halkımızın çıktığımız bu yolda bize destek olmalarıdır, vefakar halkımızın da bu desteği vereceklerine yürekten inanıyoruz, sonuçta her şey çocuklarımızın gülmesi içindir. El örgüsü bilen bayanlarımızın ellerinden geldiği kadar bizlere destek vermelerini bekliyoruz, örgü bilmeyen insanlarımız ise dışarıdan temin ettikleri ürünleri bizlere ulaştırabilirler. Bir çocuğun gülmesi ve mutlu olması hepimizin mutlu olmasıdır. Şu kış gününde ihtiyacı olan çocuklarımıza bir katkı da olsa sunmak dünyanın en güzel duygusudur. Gelin hep birlikte ihtiyacı olan çocuklarımızın yüzlerini güldürelim. Halkımızdan sadece bere ve atkı örmelerini, öremeyen arkadaşların da çorap alarak bize bu projede destek olmasını rica ediyoruz. Bizimle bu yolda yürüyecek dostlarımızın olduğunu biliyoruz, hadi hep birlikte çocukları güldürelim' dediler.

“Çocuklar gülsün” diye atkı ve bere örüyorlar

SIRADAKİ HABER
}