HaberlerMersin HaberleriKevser Çakacak, şehit anneleri ve eşleriyle bir araya geldi

Kevser Çakacak, şehit anneleri ve eşleriyle bir araya geldi - Mersin Haberleri

Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ın eşi Kevser Çakacak, şehit anneleri ve eşleri ile öğle yemeğinde buluştu.

Kevser Çakacak, şehit anneleri ve eşleriyle bir araya geldi

Vali Konağında gerçekleşen etkinliğe, Mersin ve ilçelerinden gelen 15 şehit annesi ve eşi katıldı. Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Çakacak, kültürümüzde ve inancımızda annelik kavramının büyük önem taşıdığına vurgu yaparak, 'İnsan, yaşı kaç olursa olsun her zaman anne sıcaklığına ve şefkatine ihtiyaç duyar. Kültürümüzde her zaman büyük hürmet gören annelerimiz, ilk yol gösterenimiz, ilk öğretmenimizdir. İnancımıza göre cennet bile annelerimizin ayakları altındadır' dedi.
Annelere bu kadar büyük değer veren inancımızda şehitlik makamının peygamberlik makamından sonra en yüksek makam olduğunu hatırlatan Kevser Çakacak, 'Vatanı, milleti uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimizin anneleri ise toplumumuzda çok önemli bir mertebeye sahiptir. Çünkü şehit annesi bir yandan evladını kaybetmenin acısını yaşarken bir yandan da yüreğinde evladını vatanı uğruna şehit vermenin gururunu taşımaktadır. Şükran ve minnet borçlu olduğumuz şehit anneleri, eşleri ve çocukları aziz şehitlerimizin bize en büyük emaneti, başımızın tacıdır. Biz, her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz' diye konuştu.
Çakacak'ın konuşmasını tamamlamasının ardından yemeğe geçildi. Yemek boyunca şehit anneleri ve eşleri ile yakından ilgilenen Kevser Çakacak, yemek sonrasında sorun ve taleplerini dinledi.

Kevser Çakacak, şehit anneleri ve eşleriyle bir araya geldi

SIRADAKİ HABER
}