HaberlerRize HaberleriRize'de STK'lar teröre lanet için yürüdü

Rize'de STK'lar teröre lanet için yürüdü - Rize Haberleri

Rize'de Sivil Toplum Kuruluşları İstanbul'da yaşanan terör saldırısından ötürü teröre tepki göstermek için yürüyüş düzenledi.

Rize'de STK'lar teröre lanet için yürüdü

100 Metrelik bir bayrak ile Rize Sahil Cami önünden başlayan yürüyüş Cumhuriyet Caddesi boyunca devam etti. Tuzcuoğlu Memişağa Parkı'nda son bulan yürüyüşte 'Müslüman uyuma kardeşine sahip çık, Şehitler ölmez vatan bölünmez, Polise uzanan eller kırılsın, Teröre hayır kardeşliğe evet' şeklinde sloganlar atıldı.
STK'lar adına konuşan Memur-Sen Rize Şube Başkanı Resul Usta Halep'in de yalnız olmadığını, Halepli müslümanların daima yanında olduklarını dile getirdi. Terörü lanetleyen Usta 'Türkiye ekonomide tarihi bir dirilişi yaşıyor, ekonomide büyük bir yükselişi yaşıyordu. Refah artıyor, yıllardır ertelenen haklar tek tek iade ediliyor, her kesim için özgürlükler genişletiliyor, vesayet geriletiliyordu. böyle bir atmosferde önce gezi olaylarıyla, sonra Kobane olaylarıyla, 17-25 Aralık girişimleriyle ve son olarak 15 Temmuz darbe girişimleriyle ahlaksızlar hiç durmadılar. Bölücü terör örgütleri adeta Türkiye düşmanlarından talimat almışcasına askerimize, polisimize, sivil vatandaşımıza alçakça saldırarak kan akıtmaya devam ediyor. Ülkemiz, inancımız, kardeşliğimiz asla sahipsiz değildir. Birlikte yürümeye devam edeceğiz' dedi.

Rize’de STK’lar teröre lanet için yürüdü

SIRADAKİ HABER
}