HaberlerAnkara haberODTÜ'lü öğrencilerden 'Teröre Hayır' yürüyüşü

ODTÜ'lü öğrencilerden 'Teröre Hayır' yürüyüşü - Ankara haber

Orta Doğu ve Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri, 10 Aralık akşamı İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen terör saldırısında şehit düşen çevik kuvvet polisleri ve siviller için 'Teröre Hayır' yürüyüşü düzenledi.

ODTÜ'lü öğrencilerden 'Teröre Hayır' yürüyüşü

ODTÜ Bilim Ağacı önünde toplanan öğrenciler, 'ODTÜ burada polisinin yanında', 'Kahrolsun PKK', 'Polise uzanan eller kırılsın' sloganları atarak İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen terör saldırısına tepkilerini dile getirdi. Grup adına basın açıklaması yapan ODTÜ Yüksek Lisans öğrencisi Ahmed Emirhan Özdemir, 'Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen hain terör saldırısında milletini korumak için kendi canlarını bombalara kahramanca siper eden şehit polislerimizi rahmetle anıyoruz. Bizler ODTÜ'lü öğrenciler olarak devletimizin milletimizle bütünleştiği noktadayız. Küresel güçler ve bölgedeki oyunlarını kurguladıkları maşalar tarafından ülkemize yapılan sistematik saldırılar bizi birlik ve beraberliğimizden koparamayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da davet ettiği üzere millet olma bilinci paydasında milli seferberlik veya başka sıfatlarla adlandırabileceğimiz bu bütünleşmeyi millet olarak korumanın ve ilerletmenin önemini tekrar tekrar vurgulamak istiyoruz. Şehitler ölmeyecek, vatan bölünmeyecek' dedi.

'ODTÜ'lü gençler terör sevici değildir'
ODTÜ'lü öğrencilerin terör sevici olmadığını ifade eden Özdemir, 'ODTÜ'lü öğrenciler devlet düşmanı değildir. ODTÜ'lü öğrenciler emperyalist güçlerin oyunlarına gelecek kadar gaflet ve hıyanet içerisinde asla olmayacaktır. ODTÜ'lü öğrenciler olarak polisimize ve askerimize yapılan tüm saldırıları nefretle kınıyor, milletimizle ve devletimizle aynı safta yer aldığımızı önemle vurgulamak istiyoruz. Milletimizin, devletimizin; askerimizin ve polisimizin yanındayız' şeklinde konuştu.
Basın açıklamasının ardından öğrenciler, güvenlik önlemi alan polislere başsağlığı dileyerek karanfil dağıttı. İstiklal Marşı'nın okumasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

ODTÜ’lü öğrencilerden “Teröre Hayır” yürüyüşüSIRADAKİ HABER
}