HaberlerMuğla haberVali Çiçek, Dalaman'da şehit aileleri, gaziler ve engellileri ziyaret etti

Vali Çiçek, Dalaman'da şehit aileleri, gaziler ve engellileri ziyaret etti - Muğla haber

Bir dizi ziyaret, inceleme ve toplantılara katılmak üzere Dalaman İlçesine giden Muğla Valisi Amir Çiçek şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile bir araya geldi.

Vali Çiçek, Dalaman'da şehit aileleri, gaziler ve engellileri ziyaret etti

Ziyaretlerde Vali Çiçek'e İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hüseyin Erkek, eşlik etti.
Vali Çiçek, bu kapsamda ilk olarak 14 Mart 1993'te Mardin Midyat'ta şehit olan Şehit Hamza Atakul'un Dalaman İlçesi Karaçatı Mahallesi'nde oturan babası Bahri Atakul'u ziyaret etti.
Şehidin babası ile yakından ilgilenen Vali Çiçek, acılı babanın her zaman yanında olduğunu söyledi.
Bir süre burada şehit babası ile sohbet eden Vali Çiçek ve beraberindekiler, buradan ayrıldıktan sonra Dalaman İlçesi Hürriyet Mahallesi'nde oturan Gazi Bayram Diker ve ailesini evinde ziyaret etti.
Şehit ailelerinin ve gazilerin devletimiz ve milletimiz için değerli olduğunu vurgulayan Vali Çiçek, 'Her fırsatta komutanımız, emniyet müdürümüzle şehit ailelerimizi ve gazilerimizi evlerinde ziyaret ederek bir nebzede olsa acılarına ortak olmaya çalışıyorum. Vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığını korumak için şehit olan evlatlarımızın aileleri, kanlarını akıtan gazilerimiz bizim için çok önemli. Onlar için ne yapsak az. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman onların yanında. Millet olarak onlara minnettarız' diye konuştu.
Konuşmasında 'tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet' vurgusunda bulunan Vali Çiçek 'Bizi bayrağımızdan, ezanımızdan, vatanımızdan, devletimizden etmek isteyenlere, canımız pahasına geçit vermeyeceğiz. Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine kast edenin başını ezmezsek, bekamızı sağlayamayız. Bayrağımızı indirmeye kalkanın kolunu-kanadını kırmazsak, şehitlerimize mahcup oluruz. Vatanımızın tek bir karış toprağına dâhi göz dikenin gözünü çıkarmak bizim namus borcumuzdur' diye konuştu.
Buradan Bir engelli vatandaşımızın evine geçen Vali Çiçek engelli vatandaşımıza akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Engelli vatandaşların üzüntüleri, sevinçleri bizimde üzüntü ve sevincimizdir diyen Vali Çiçek 'Engelli kardeşlerimize kapımızda, gönlümüz de her zaman açık' diye konuştu.

Vali Çiçek, Dalaman’da şehit aileleri, gaziler ve engellileri ziyaret ettiSIRADAKİ HABER
}