HaberlerDoğal gaz kesildi Samsun buz kesti

Doğal gaz kesildi Samsun buz kesti

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'ndeki alt yapı çalışması esnasında doğal gaz borusu patladı.Şehrin bazı bölgelerinde kesinti yaşanıyor.

Doğal gaz kesildi Samsun buz kesti

SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan tarafından yapılan açıklamada; yüksek tüketimli noktalarda kısa süreli kesintiye gidilerek; şehir genelinde doğal gaz kesintilerinin önlenmesi ve daha büyük teknik sıkıntıların önüne geçilmesinin hedeflendiği bildirildi. 

 

16.12.2016 tarihinde, Tekkeköy mevkiinde dış kurumlar tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları esnasında " çelik ana doğal gaz hattına hasar verilmiştir. Verilen hasar sebebiyle;  " çelik ana doğal gaz hattında zedelenme meydana gelmiş ve doğal gaz kaçağı oluşmuştur. Şehir genelinde doğal gaz kesintilerinin önlenmesi ve daha büyük teknik sıkıntıların yaşanmaması amacıyla yüksek tüketimli noktalarda kısa süreli kesintiye gidilebilecektir.

 

Konuyla ilgili bilgi veren Kolsan “Alt ve üst yapı çalışmaları esnasında doğal gaz güzergahının mevcut olduğu alanlarda, çalışmaların; denetimimiz altında sürdürülmesi, şehir genelindeki ekiplerin bu düzene riayet etmelerinin gerekliliği, doğal gaz altyapısındaki hasarların ağır sorumluluklar taşıdığı, alt ve üst yapı çalışmalarından kaynaklanan kaza, yangın, patlama, yaralanma, hasar görme ve ölümlü kazalardan çalışma yapan ekipler ve bu ekiplerin koordinasyon ve yönlendirmelerinden sorumlu çalışma talimatını veren yöneticilerin mes`ul olduğu şirketimiz tarafından her fırsatta dile getirilmektedir. Ayrıca her yazımızda bu konuya vurgu yapılmaktadır. Yaşadığımız olayda bu bilinç eksikliğini bir kez daha gördük” dedi.

 

Kolsan, SAMGAZ ekipleri tarafından güvenli doğal gaz arzı için kesintisiz bir şekilde çalışmaların yürütüldüğü ve şehir genelinde kesinti hissedilmeden çalışmaların tamamlanması için gayret sarf edildiği belirtildi.

Kolsan “16.12.2016 tarihinde; 15.00 saati itibariyle teknik çalışmalarımız başlamıştır"dedi.SIRADAKİ HABER
}