Haberlerİzmir haberŞehit Er Gökhan Çakır'ın ismi Aliağa'da bir okula verildi

Şehit Er Gökhan Çakır'ın ismi Aliağa'da bir okula verildi - İzmir haber

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, Suriye tarafından açılan ateş sonucu şehit olan piyade er Gökhan Çakır'ın ismi törenle İzmir'in Aliağa ilçesindeki bir okula verildi.

Şehit Er Gökhan Çakır'ın ismi Aliağa'da bir okula verildi

Piyade Er Gökhan Çakır, 10 Eylül 2015 tarihinde devriye görevi yaptığı esnada Suriye tarafından açılan ateş sonucu şehit edilmiş ve Aliağa ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verilmişti. Şehit Çakır'ın hayatını kaybetmesinin ardından, İzmir Valiliği de şehidin adından yaşatılması için bir karar alarak ilçedeki Aliağa Anadolu Lisesi'nin ismini 'Şehit Piyade Er Gökhan Çakır' olarak değiştirildi. Kararın ardından, okul bahçesinde bir tören düzenlendi. Törene, şehit Çakır'ın ailesi ve yakınları da katıldı. Şehit Gökhan Çakır'ın isminin ebediyete kadar yaşayacağını ifade eden Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, 'Şehidimiz Piyade Er Gökhan Çakır'ı bir kez daha rahmetle anıyoruz. İlahi emir diyor ki; 'Bir müslümanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibi suç işlemiş sayılır.' Biz inanıyoruz ki, Allahü Teâlâ bu hainlerin cezasını hem dünyada, hem de ahirette verecektir. Takdir Allah'ındır. Allah Gökhan'ımıza şehadet nasip etmiştir. O hepimizin şehididir, hepimizin evladıdır. Hepimizin yüreğini dağlamıştır. Bu ülkenin insanlarının birbirleri ile alıp veremeyeceği hiç bir şey yoktur; ama hain hiçbir zaman boş durmuyor. Bize düşen acımızı da neşemizi de bütün 78 milyonun paylaşmasıdır. Allah tekrar rahmet eylesin ailesine de sabırlar versin. İsmini verdiğimiz okul bizim en gözde okullarımızdan biridir. Buradaki öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımızın şehidimiz Gökhan Çakır'ın adına yakışacak şekilde daha çok çalışıp başarılı olmalıdırlar' dedi.
Konuşmaların ardından okulun binasında asılı bulunan tabela da yerine asıldı. Okul bahçesinde düzenlenen törene ayrıca, Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Şakran Cezaevi Tabur Komutanı Jandarma Yüzbaşı Çağatay Arpaçay, İlçe Jandarma Komutanlığı'na vekaleten eden Jandarma Kıdemli Başçavuş Sedat Atıcı, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Şehit Er Gökhan Çakır’ın ismi Aliağa’da bir okula verildiSIRADAKİ HABER
}