HaberlerKütahya haberHisarcık'ta teröre lanet mitingi ve yürüyüşü

Hisarcık'ta teröre lanet mitingi ve yürüyüşü - Kütahya haber

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısını protesto etmek amacıyla teröre lanet mitingi ve yürüyüşü düzenlendi.

Hisarcık'ta teröre lanet mitingi ve yürüyüşü

Hisarcık Belediyesi'nin organizasyonu ile Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen teröre lanet mitingine siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Şehitler için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program din görevlileri tarafından okunan Kur'an-ı Kerim ve ilahilerden sonra İlçe Müftüsü Mustafa Arda şehitler için dua etti.
Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, teröre lanet mitinginde yaptığı konuşmada ülke olarak çok sıkıntılı günler yaşadığımıza dikkat çekti.
Çalışkan, 'En son yaşadığımız Beşiktaş'taki kalleş saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bizler bugün siyasi çekişmeleri ayrılıkları bir kenara bırakıp ülkemiz ve bayrağımız için, bu cennet vatanda kardeşçe yaşamak için haykırıyoruz; Bizi yıldıramayacaksınız! Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz! 15 Temmuz darbe girişimdeki gibi bir olacağız! birlik olacağız ve bu cennet vatanı cehenneme çevirmek isteyen alçaklara en güzel cevabı vereceğiz. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kem gözle bakan, saldıran başta PKK, DEAŞ, FETO olmak üzere her türlü terörü, terörü destekleyenleri ve terörden medet bekleyenleri lanetliyoruz. Zira ülkemizin birliğimizin ve huzurumuzun hedef alındığı kirli bir oyun oynanıyor. Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi korumak üzere teröre karşı tek ses ve tek yürek olduk. Bizi teslim almak isteyenlere burada hep beraber birlikte karşı duruyoruz. Bu kahpe terörün geleceğimizi karatmasına asla izin vermeyecek ve bu oyuna gelmeyeceğiz. Gün birlik olma günüdür. Bu hain ve alçak saldırılar devletimizi sindiremeyecek, yıldıramayacak terörden ve kaostan medet umanlar hiçbir zaman başaramayacaklar. Bizi terörle korkutmaya çalışanlar bilsinler' ki ülkemizi bu alçaklara ve hainlere bırakmayacağız. Bu son saldırıda terörle mücadeledeki kararlılığımıza gölge düşürmeyecektir. Bizde Hisarcık halkının tüm kesimleri olarak her zaman olduğu gibi devletimizin, polisimizin, askerimizin ve tüm güvenlik güçlerimizin sonuna kadar arkasındayız'diye konuştu.
Miting sonrası Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan teröre lanet yürüyüşü Yenidoğan Mahallesi kavşağına kadar devam etti. Ellerinde dev Türk bayrakları olan ve terörü protesto eden kalabalık 'Polise uzanan eller kırılsın, şehitler ölmez vatan bölünmez, kahrolsun PKK, vatan sana canım feda' sloganları attı.(MA-EFE)

Hisarcık’ta teröre lanet mitingi ve yürüyüşüSIRADAKİ HABER