HaberlerAdıyaman HaberleriGölbaşında teröre lanet Halep'e destek mitingi

Gölbaşında teröre lanet Halep'e destek mitingi - Adıyaman Haberleri

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesi 15 Temmuz Şehitleri Meydanında 44 kişinin şehit olduğu İstanbul'daki terör saldırısı ve Halep'te yaşanan vahşete karşı miting düzenlendi.

Gölbaşında teröre lanet Halep'e destek mitingi

Terör olayına lanet, Halep'te ki insanlara destek amacıyla düzenlenen mitinge Gölbaşılı vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile destek verdi. Tekbirler ve sloganlar eşliğinde yürüyerek 15 Temmuz Şehitleri Meydanına gelen vatandaşlar İstanbul saldırısını kınayarak, Halep'teki insanlara destek verdi.
Düzenlenen mitinge Belediye başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Müftüsü Selami Sayın, belde belediye başkanları, kurum amirleri, okul müdürleri ve vatandaşların katıldığı mitingde basın açıklamasını vaiz Yasin Talay yaptı.
Yasin Talay, Halep'te insanlığın ölmemesi gerektiğini ve Halep'te yaşayan insanlar için yardım kampanyasına ilçe halkının destek vermesini istedi.
Suriyeli bir vatandaş tarafından edilen duanı ardından İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit olan polis ve vatandaşlar ile Halep kentinde ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Gölbaşında teröre lanet Halep’e destek mitingi

SIRADAKİ HABER
}