HaberlerPolise destek büyüyor

Polise destek büyüyor

İstanbul'da 44 kişinin şehit olduğu hain bombalı saldırının ardından polise verilen destek çığ gibi büyüyor. Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz'u ziyaret eden çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi, başsağlığı diledi

Polise destek büyüyor

İstanbul’da gerçekleştirilen ve 44 kişinin şehit olduğu hain bombalı saldırının ardından Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz’a taziye ziyaretleri sürüyor. Dün de HUDER Samsun Şubesi, SAMİMDER, KADEM Samsun Şubesi, Samsun İHH, Samsun Çevre ve Eğitim Derneği, TÜGVA, Doğayı Koruma Derneği, Samsun EHAD, Kardeşeli Derneği, Hayrat Vakfı, Hak-İş, DOSTDER, Samsun Birleşik Kafkasya Derneği, İlahiyat Derneği, Yeşilay Derneği, AGD, Memur-Sen, Genç Memur-Sen, Samsun İnsan ve Medeniyet Hareketi, Uluslararası Öğrenci Derneği ve Kızılay Samsun Şubesi, Yavuz’u makamında ziyaret etti.

MÜCADELEMİZ BU YÖNDE
Ziyaretlerinden dolayı sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden Yavuz, mücadelenin kararlılıkla süreceğini belirtti. Yavuz, “Keşke bu olaylar olmadan önce de birlik ve beraberlikler daim olsa. Her şerde bir hayır vardır derler. Samsun ile ilgili de kısa bir bilgi vereyim, son olayda bir şehidimiz oldu. 10 yaralı memurumuz var, beşi taburcu oldu. Düzenli olarak durumlarıyla ilgili bilgiler alıyoruz, aldığımız bilgiye göre bir memurumuzun kritik durumu devam ediyor. Allah, bir daha böyle acıları bizlere yaşatmasın. Mücadele azmimizde bunlar bizi perçinleyen şeyler. Bizim gidecek başka bir yerimiz yok. Allah ömür verdiği müddetçe, bu topraklarda dimdik durmaya devam edeceğiz. Mücadelemiz de, temennimizde bu yöndedir” diye konuştu.

Daha sonra sivil toplum kuruluşları, günün anısına Emniyet Müdürü Yavuz’a Kuran’ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.

Zeynep Irmak ÖCAL SIRADAKİ HABER
}