HaberlerÇanakkale haberÇan'da teröre lanet yürüyüşü

Çan'da teröre lanet yürüyüşü - Çanakkale haber

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Beşiktaş da meydana gelen saldırıda şehit olan polis ve vatandaşlar için Çan Gençlik Derneği ve Çan Spor Taraftar Gurubu tarafından Atatürk Şehir Meydanında 'Teröre Lanet Yürüyüşü' düzenlendi.

Çan'da teröre lanet yürüyüşü

Çan Atatürk Şehir Meydanı'nda toplanan taraftar gurupları Çanakkale Caddesi, Sevgi yolu, Emniyet Müdürlüğü önünden bayrak ve sloganlarla geçerek Atatürk Şehir Meydanı'nda yürüyüşü tamamladılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşma yapan Çan Gençlik Derneği Başkanı K.İbrahim Dönmez, 'Yıllardan beri ülkemizin en büyük problemi olan terör yüzlerce, binlerce kardeşimizi bizlerden aldı. Bizler birlik ve beraberliğimizi her zaman onlara karşı gösterdik. Ne zaman birileri çıksa bu ülke için bir şeyler yapsa, bu ülkenin ve birliği için bir şeyler yapılsa dış güçlerin maşası olmuş hainler ülkemize saldırdılar. Mevzu bahis Vatansa her zaman bir araya gelir cevabımızı veririz. Son olarak Beşiktaş da düzenlenen hain saldırıda 44 vatan evladını, kardeşimizi bizden aldılar. Bizler ölürsek şehit, kalırsak Gazi diyen bir Milletiz. Bizler Çanakkale de yarı aç yarı tok zafer kazanan Osmanlının torunlarıyız. Bizler Ay Yıldızlı bayrak uğruna canını vermeye hazır binlerce vatan evladıyız. Bu akşam burada bizlerle beraber olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum' dedi.
Düzenlenen yürüyüşe Ak Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Ünsal Dirlik, STK Başkan ve yöneticileri, Çanspor, Bigaspor ve Yenicespor taraftar grupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Çan’da teröre lanet yürüyüşüSIRADAKİ HABER