Samsun'da pedallar Kızılırmak Deltası için çevrildi

Kızılırmak Deltası'nda Sürdürülebilir Doğa ve Yaşam Programı, Samsun Ekolojik Yaşam Bisiklet Topluluğu (EKOBİT) tarafından gerçekleştirilen bisiklet turuyla start aldı.

Samsun'da pedallar Kızılırmak Deltası için çevrildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü için düzenlediği etkinlikler kapsamında Türkiye'nin önemli sulak alanlarından birisi olan ve Kuş Cenneti'ni de içinde barındıran Kızılırmak Deltası'na farkındalık oluşturmak için Samsun Ekolojik Yaşam Bisiklet Topluluğu (EKOBİT) tarafından deltaya bisiklet turu düzenlendi.

Güneşin doğmasıyla birlikte başlangıç alanına doğru yola çıkan topluluk üyeleri saat 07.30'da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi önünde toplandı.

Yaklaşık 50 kişilik grubun ekolojik yaşama dikkat çekmek adına bir çok tur düzenlediği biliniyor. Doğal yaşam alanlarının başında gelen Kızılırmak Deltası'na gidecek olan bisikletçilerin yolculuğuna Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak start verdi.
'KUŞ CENNETİMİZ İÇİN YAPTIKLARIMIZI ANLATMAMIZA GEREK YOK'
Kızılırmak Deltası'nda Sürdürülebilir Doğa ve Yaşam Programı ile Kızılırmak Deltası başta olmak üzere sulak alanların öneminin konuşulacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, 'Kızılırmak Deltası Samsunumuz için en önemli yerlerden birisi olarak biliniyor. Buradaki doğal yaşamı korumak için Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak büyük gayretlerimiz var. Kuş Cennetimiz için yaptıklarımızı anlatmamıza bile gerek yok. Bugün sabahın erken saatlerinde burada toplanarak delta için farkındalık oluşturmak isteyen EKOBİT'i bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Spor yaparak böyle bir doğal zenginliğe dikkat çekilmesi gerçekten etkileyici bir olay. Kendilerine belediyemizin zabıta ekipleri, polis ve jandarmada tur boyunca eşlik edecek. Güvenli bir şekilde deltaya gidip gelecekler. Kendilerine iyi yolculuklar diliyorum' diyerek turun startını verdi.

Kızılırmak Deltası'nda Sürdürülebilir Doğa ve Yaşam Programı'nın başlangıç etkinliği olan bisiklet turuna katılacak olan bisikletçileri yolcu etmeye Samsun Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Ramazan Aydın, Orman Su İşleri 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, Şube Müdürü Murat Demir, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Muzaffer Çelik, Orman Mühendisi Özden Sağlam, Mustafa Akça, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü'nden Murat Saraç, Prof. Dr. Ali Kemal Ayan ve Yrd. Doç. Dr. Kiraz Erciyas Yavuz katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

1 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

2 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

3 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

4 Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

5 Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı

6 Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER