HaberlerDiyarbakır HaberleriDiyarbakır teröre karşı tek yumruk oldu

Diyarbakır teröre karşı tek yumruk oldu - Diyarbakır Haberleri

Diyarbakır'da sivil toplum kuruluşları öncülüğünce düzenlenen 'Şehitlere Saygı ve Milli Birlik Yürüyüşü'ne katılan vatandaşlar, Türk bayrakları, sloganlar ve tekbirler eşliğinde yürüyerek terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi.

Diyarbakır teröre karşı tek yumruk oldu

Diyarbakır'da Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) öncülüğünde 'Şehitlere Saygı ve Milli Birlik Yürüyüşü' düzenlendi. Yürüyüşe AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Memur-Sen Şube Başkanı Yunus Memiş, sivil toplum kuruluşlarını temsilcileri ve ellerinde Türk bayrakları taşıyan çok sayıda vatandaş katıldı. Yenişehir ilçesi Askerlik Şubesi Kavşağı Şehitler Anıtı önünden başlayan yürüyüşten önce grup adına açıklama yapan Memur-Sen Şube Başkanı Yunus Memiş, terör saldırılarını lanetlediklerini belirterek, 'Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz insanlıktan nasiplenmemiş ve terör örgütleri tarafından dize getirilmeyecek kadar büyüktür. Milletimiz hainlerin oyununa gelmeyecek kadar feraset sahibidir. Alçaklıkta sınır tanımayanlar, beyinleri uyuşturularak canlı bomba haline getirdikleri zavallıları asker, polis, sivil ve yaşlı ayrımı yapmadan insanlarımızın arasına sürmekteler. Onlarca masumun canına kıymaktadırlar. Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de yapılan saldırılar ile bir şey elde edemeyecekler. Tüm bu saldırılar halkımıza yöneliktir. 15 Temmuz'da tanklara karşı duran milletimiz teröre karşı da aynı tavrı gösterecektir. Türkiye Halep'te insanlığını ortaya koyarken birileri içeride taşeron uzantıları vasıtasıyla birlik ve beraberliğimizi zaafa uğratmak istemektedir. 21. yüzyılda Haçlı zihniyetini taşıyan Batılı güçlerin masada oluşturdukları bölgemizle ilgili projeleri Allah'ın izniyle bertaraf edeceğiz. Terör örgütlerinin saldırılarını kınıyoruz' dedi.
Grup, daha sonra ellerindeki bayrakların yanı sıra 2 dev Türk bayrağı açarak, Gevran Caddesi üzerine yürüyüşe geçti. Sık sık terör örgütü aleyhine sloganların atıldığı ve tekbirlerin getirildiği yürüyüşe araç sürücüleri de korna çalarak destek verdi. Yürüyüş valilik binası önünde sona ererken, burada İstiklal Marşı okuyan grup dağıldı. Yürüyüş nedeniyle geniş güvenlik önlemleri alındı.

Diyarbakır teröre karşı tek yumruk oldu

SIRADAKİ HABER
}