HaberlerMalatya HaberleriOrtak Değerler Platformu terör saldırısını lanetledi

Ortak Değerler Platformu terör saldırısını lanetledi - Malatya Haberleri

Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, Kayseri'de 14 askerin şehit olduğu terör saldırını lanetleyerek, 'Yıllardır bize nizam vermeye çalışan emperyalistler, bizim kendimize ve geleceğimize sahip çıkmamızı hazmedememektedirler, bu hain saldırı bunu gösteriyor' dedi.

Ortak Değerler Platformu terör saldırısını lanetledi

Ortak Değerler Platformu üyeleri Kayseri'de yaşanan terör saldırısına tepki gösterdi. Platform üyeleri adına bir basın açıklaması yapan Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, 'Bu elim olayla, hiçbir değeri ve kutsalı olmayan, tüm insani değerlerle savaşan ve kalleşlikte sınır tanımayan terörün vahşi yüzüne bir kez daha şahit olduk. Yıllardır bize nizam vermeye çalışan emperyalistler, bizim kendimize, irademize ve geleceğimize sahip çıkmamızı hazmedememektedirler. Bunun için de, vahşetten başka, söyleyeceği sözü, ispatlayacağı hiçbir iddiası kalmayan müstekbirler, kiralık örgütlerle vekalet savaşları sürdürmeye çalışmaktadırlar. Kendileri gelip savaşmak yerine, terörü finanse ediyorlar ve gizleme ihtiyacı bile duymadan kargo uçaklarını doldurarak silah gönderiyorlar. Zaten hin-i hacette kullanmak üzere kendi elleriyle daha önceden kurdukları yeterli sayıda örgüt veya çeteler var. İşte bütün bileşenleri ile PKK, DEAŞ, FETÖ her birini ayrı zamanlarda farklı roller için devreye sokmaktadırlar' diye konuştu.
Terör örgütlerinin hepsinin aynı amaca hizmet ettiğini vurgulayan Polat, 'Bu ümmet, artık bunların birbirlerinden hiçbir farklarının olmadığını çok iyi anlamıştır ve onlarla savaşmaya başlamıştır. Zira bunların hepsi aynı amaca hizmet etmektedir. Bugün Türkiye'de başlatılan seferberlik ve mücadele, Suriye'de, Halep'te, Şam'da, Hama'da, Humus'ta, İdlip'te, Irak'ta, Filistin'de, Mısır'da ve diğer İslam Coğrafyalarında verilen mücadele aslında bu savaşın birer parçasıdır. Ortadoğu'nun mazlum çocukları oyunun farkına varmışlardır ve yaşanan tüm acılara verilen kurbanlara ve kayıplarımıza rağmen, kısık seslerle dahi olsa gerçek özgürlük şarkısını söylemeye başlamışlardır. Artık Esed'in varil bombaları dahil hiçbir ses veya kuru gürültü, bu şarkıyı susturamayacaktır. Ok yaydan çıkmıştır ve Allah'ın yardımıyla hedefine varacaktır. Ayet-i Kerimenin ifade ettiği gibi, Müslümanların başına musallat olan veya aramıza sızdırılan beyinsizler, yenilecek ve cehenneme sürüleceklerdir' dedi.
Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Polat, 'Biz, daha önce yaptığımız gibi bugün de birbirimize kenetlenip, yaralarımıza tuz basarak yüreğimize gömeceğiz. Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkacak ve uğruna hayatlarını verdikleri insani ve İslami değerleri hayatımızın amacı haline getireceğiz. Düşmanlarımızın beklentilerini boşa çıkaracağız. Bu vesileyle Ortak Değerler Platformu ve Malatya'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları olarak, Dünya'nın neresinde olursa olsun insanlarımıza yönelik her türlü zulüm ve terör eylemini ve adı ne olursa olsun arkasındaki güçleri lanetleyerek, nefretle kınıyor ve şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz' şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}