HaberlerManisa HaberleriAkhisar'da teröre lanet yürüyüşü

Akhisar'da teröre lanet yürüyüşü - Manisa Haberleri

Son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle Manisa'nın Akhisar ilçesinde, Balkan Göçmenleri Derneğinin organize ettiği 'Teröre Lanet Yürüyüşü' gerçekleştirildi. Bir çok sivil toplum örgütü temsilcilerinin de katıldığı teröre lanet yürüyüşüne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Akhisar'da teröre lanet yürüyüşü

Rumeli Caddesi üzerinden başlayan teröre lanet yürüyüşü, Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi ve 1 sokak üzerinden Milli Egemenlik Meydanına kadar sürdü. 'Bir ölürüz bin diriliriz', 'Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun' pankartları ile yapılan yürüyüşte vatandaşlar 'Kahrolsun PKK', 'Akhisar uyuma şehidine sahip çık', 'Polise uzanan eller kırılsın', 'Herşey vatan için' , Hepimiz askeriz PKK'ya yeteriz', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' şeklinde sloganlar attı.
Yürüyüşe 1998 yılında Hakkari'de PKK ile girdiği çatışmada şehit düşen Akhisarlı Jandarma Er Mehmet Dönmez'in annesi Emine Dönmez elinde oğlunun fotoğrafı ile birlikte katıldı.
Yaklaşık 500 kişinin katıldığı teröre lanet yürüyüşünün bittiği Milli Egemenlik Meydanı Atatürk anıtında toplanan kalabalık saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu.
Yürüyüş sonrası Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Tunay Gül, 'Bizler de şehit ve gazi olmaya hazırız. Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği olarak her türlü şiddeti, terörü şiddet ve nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu terör olaylarda kimlerin eli ve parmağı varsa, kimin planı ve projesi varsa Allah kahrı perişan eylesin. Biz her zaman söylediğimiz gibi canımızı, kanımızı bu ülkeye adamış durumdayız. Gerektiğinde her birerimiz şehit ve gazi oluruz. Ülkemizin birliğini ve dirliğini bozmaya çalışan her türlü kirli oyunu artık düzeltin, canımız yanıyor, kanımız akıyor, gözyaşımız kalmadı. Bu saatten sonra bu görevi biz üstlenmeyelim. Bu ülke ve bu bayrak için gereken ne varsa yapmaya hazırız' dedi.

Akhisar’da teröre lanet yürüyüşü

SIRADAKİ HABER
}