HaberlerUMKE bir operasyonla 3 can kurtardı

UMKE bir operasyonla 3 can kurtardı

Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Şehitköy'de 8 aylık gebe kadın ile genel durum bozukluğu olan yaşlı kadın, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Bingöl Birimi tarafından yapılan başarılı operasyonla hastaneye ulaştırıldı.

UMKE bir operasyonla 3 can kurtardı

Bingöl'de etkili olan kar yağışı ve tipi, günlük hayatı durma noktasına getirdi. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı bir metreyi aşarken, hava sıcaklıkları geceleri eksi 20 dereceye kadar indi. Hayatın adeta felç olduğu kırsal kesimde fenalaşan hastaların imdadına İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan UMKE yetişiyor.

6 SAAT SÜRDÜ

Zorlu kurtarma operasyonlarıyla sayısız başarılara imza atan UMKE Bingöl Birimi, Bingöl Genç ilçesine bağlı Şehitköy'de fenalaşan 8 aylık gebe Betül Saydam ve genel durum bozukluğu yaşayan 52 yaşındaki Zehra Sevinç için harekete geçti.
Paletli ambulansla yola koyulan UMKE timleri, hava sıcaklığının eksi 15 dereceye kadar indiği bölgede hastalar için adeta seferber oldu. Zorlu bir çalışmanın ardından köye ulaşan ekipler, hastaları alarak dönüş yoluna geçti. 6 saat süren çalışmanın ardından karayoluna ulaşan ekipler, burada hazır bekleyen 112 sağlık ekiplerine hastaları teslim ederek operasyonu başarıyla tamamladı.
Betül Saydam, kendisiyle birlikte bebeğinin de kurtarıldığını belirterek, UMKE ekiplerine teşekkür etti.

SIRADAKİ HABER
}