HaberlerAydın HaberleriÖzel Kavaklı Anadolu Lisesi'nden şehitlerin anısına 100 fidan

Özel Kavaklı Anadolu Lisesi'nden şehitlerin anısına 100 fidan - Aydın Haberleri

Aydın Özel Kavaklı Anadolu Lisesi okulu bünyesinde oluşturulan Eko Team Grubu, çevre bilincine ve vatan sevgisine sahip çıkıyor.

Özel Kavaklı Anadolu Lisesi'nden şehitlerin anısına 100 fidan

Özel Kavaklı Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan Eko Team Grubu, çevre bilinci oluşturmak için TEMA Vakfı, Aydın Orman İşletme Müdürlüğü ile düzenlediği etkinliklikler kapsamında bu defa şehitlerin anısına 100 fidan etkinliği düzenledi.
Okul Müdürü Süleyman Çokay, yaptığı açıklada, 'Okulumuz bünyesinde oluşturduğumuz Eko Team ile çevre bilincine ve vatan sevgisine sahip çıkıyoruz. TEMA vakfı çalışmaları, toprağa saygı yürüyüşü, kent meydanında açılan stant sonrasında öğrencilerimiz şehitlerimizin anısına ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdiler. Hayat önce doğayı, toprağı sevmekle başlar. Okulumuzda yapılan bu çalışmalarımızı tüm şehitlerimizin anısına gerçekleştirdik. Ağaçlar büyüdükçe vatan sevgisi hep gözlerimizin önünde olacak. Şehitlerimiz için Mehmet Akif Ersoy'un dediği gibi 'gök kubbeyi de indirsek Kabe'yi mezar taşı da yapsak yine de bir şey yaptık diyemeyiz hatıraları için'. Bizlere düşen görev aydınlık yarınlar için Atatürk'ün vurguladığı gibi daha çok çalışmaktır. Bugün yaptığımız bu çalışmada yanımızda olan Aydın Orman İşletme Müdürlüğüne verdikleri yardımdan dolayı çok teşekkür ederiz' dedi.

Özel Kavaklı Anadolu Lisesi’nden şehitlerin anısına 100 fidan

SIRADAKİ HABER
}