HaberlerEskişehir HaberleriÖnce Yasin-i Şerif okudular, ardından teröre tepki yürüyüşü düzenlediler

Önce Yasin-i Şerif okudular, ardından teröre tepki yürüyüşü düzenlediler - Eskişehir Haberleri

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ), kendilerine 'Milliyetçi öğrenciler' adını verdiklerini belirten bir grup öğrenci, şehit olanlar için önce Yasin-i Şerif okudu, ardından da teröre tepki yürüyüşü düzenledi.

Önce Yasin-i Şerif okudular, ardından teröre tepki yürüyüşü düzenlediler

Yaklaşık 300 öğrenci, ESOGÜ Meşelik Yerleşkesi Meşelik Kafe'de toplandı. İlk olarak öğrenciler burada Yasin-i Şerif okudu. Öğrenciler, daha sonra dev Türk Bayrağı ile 'Şehitler ölmez vatan bölünmez, 'Şehidim hakkını helal et bize', 'Vatan sana canım feda' gibi sloganlarla yerleşke içerisinde bulunan Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları ESOGÜ Teşkilatı Başkanı Emre Akbulut, kan ve gözyaşından beslenen terörün, aşağılık yüzünü bu defa İstanbul ve Kayseri'de gösterdiğini hatırlatarak, bu saldırılarda onlarca şehit verildiğini ve onlarca kişinin yaralandığına dikkat çekti.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin vatansever gençleri olarak bu saldırılarda şehit düşen tüm vatan evlatlarını rahmet ve minnetle andıklarını, kederli ailelere ve Türk milletine başsağlığı dileklerini ilettiklerini ifade eden Akbulut, şöyle konuştu:
'Gün birlik olma vakti, tek yürek olma vaktidir. Biz milliyetçi öğrenciler olarak ülke bütünlüğümüzü tehdit eden dış mihraklara ve tasmasını tuttukları terör örgütlerine karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Unutmayın ki, üzerine bastığımız bu topraklar kan ve gözyaşıyla kazanılmıştır. Biz Türk milliyetçileri olarak kan istemiyoruz ama bağımsızlık mücadelesinde topraklarımıza bir zeval geldiğinde, o topraklar kuraklık olarak adlandırılıyorsa, sulanmak istiyorsa kanımızla hepimizin kanı bu toprakları sulamaya yetecektir. Kimsenin şüphesi olmasın ki Türk milliyetçileri ve fikirleri yaşadıkça, Türk yurdu hainlere yer değil mezar olacaktır.'
Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

Önce Yasin-i Şerif okudular, ardından teröre tepki yürüyüşü düzenlediler

SIRADAKİ HABER
}