HaberlerZonguldak HaberleriDevrek Kent Konseyinden teröre hayır mitingi

Devrek Kent Konseyinden teröre hayır mitingi - Zonguldak Haberleri

Devrek Kent Konseyi 'Teröre Hayır' mitingi düzenlendi

Devrek Kent Konseyinden teröre hayır mitingi

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde 'Teröre Hayır' mitingi düzenlendi. Sivil toplum kuruluş temsilcileri ile siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı mitinge kaymakamlık ve belediye de testek verdi. Cumhuriyet Alanı'nda düzenlenen miting; saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile ile devam eden mitingde konuşan Devrek Kent Konseyi Başkanı Erdoğan Akçabelen, şöyle dedi:
'Son günlerde şiddetini her geçen gün artıran hain terör saldırılarını lanetliyor; yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları kınıyoruz. Terör örgütü ve onun taşeronlarıyla içteki ve dıştaki destekçileri çok iyi bilmelidir ki, bu tür saldırılar birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Hiçbir inanç, masum canlara kıymaya izin vermez. Hiçbir maddi, manevi, siyasi amaç, öldürmek üzerine tasarlanamaz. Bunu yapan hiçbir düşünce, hiçbir insan, abat olmamış, olmayacaktır. Bu cinayetlerden ikbal umanlar tarih önünde lanetlenmektedir. En büyük insan hakkı yaşam hakkıdır. Terörist eylemler bu anlamda bir insanlık suçudur. Milletimiz yanlış yapanı hiçbir zaman affetmemiş, bundan sonra da affetmeyecektir. Ancak bu acıların ve gözyaşının dinmesi, yenilerinin yaşanmaması için terörle mücadele kararlılıkla sürdürülmelidir. Terör örgütlerine ve her türlü terör eylemine karşı tavizsiz bir mücadele yapılmalı, ülkenin birlik ve beraberliğini, kardeşliğimizi hedef alan bu saldırılara fırsat verilmemelidir. Terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap; birlik ruhu içerisinde, ortak akılla, aklıselime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yek vücut olduğumuzu göstermektir. Soğukkanlı değerlendirme, ortak akıl ve feraseti hâkim kılmak suretiyle, millet olarak birlik ve kardeşlik içerisinde ülkemize ve geleceğimize yönelik oyunları bozma tutumumuzu kararlılıkla devam ettirmeliyiz. Oynanan kirli oyunu bozacak güçte ve dirayette olduğumuzu göstermeliyiz. Terörden dolayı, Türkiye'nin herhangi bir yerinde tek bir vatandaşımıza dahi zarar gelmeyene kadar milletçe tek vücut olmalı ve terörü yaratan tüm faktörlere karşı ortak bilinçle hareket etmeliyiz' dedi.
Düzenlenen mitinge; Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, TSO Başkanı Ertan Cıcak, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsileri ve yüzlerce vatandaş katıldı. Miting, olaysız sona erdi.

Devrek Kent Konseyinden teröre hayır mitingi

SIRADAKİ HABER
}