Haberlerİstanbul HaberleriŞehit polis Numan Şeref Datlı için Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi

Şehit polis Numan Şeref Datlı için Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi - İstanbul Haberleri

Ümraniye'de HDP ilçe binasının çatısına çıkan 2 protestocuyu indirmek isterken, havalandırma boşluğuna düşerek şehit olan polis memuru Numan Şeref Datlı için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Şehit polis Numan Şeref Datlı için Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi

Şehit polis memuru Numan Şeref Datlı için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesinde yapılan törene şehit polisin ailesi ile 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan katıldı.
Törende konuşma yapan İstanbul Emniyet Müdürü Çalışkan, 'Gerektiğinde sevdiklerinden ayrı kalabileceğini hatta bu uğurda canını vereceğini bilerek bu şerefli üniformayı giymiş şehitlerin, günü geldiğinde en çetin mücadelelere gözünü kırpmadan girdiğine bir kez daha şahit olduk' ifadelerini kullandı.
Polis olmanın fedakarlık gerektirdiğini belirten Çalışkan, 'Gün gelecek her nefis ölümle buluşacak, bundan şüphe yok. Ancak önemli olan ardımızdan Numan kardeşimiz ve onunla beraber hakka yürüyen diğer şehitlerimiz gibi aziz hatıralar bırakabilmek, bu dünyanın hakkını onlar gibi verebilmek. Bu vesileyle Allah rızası için devletimin ve milletimin bekası için canlarından vazgeçen tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Şehidimizin ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun vatan sağ olsun' dedi.
İstanbul İl Müftü Yardımcısı Vehap Kapıcıoğlu tarafından yapılan duanın ardından, şehit polisin naaşı cenaze aracına götürüldü.
Şehit polis memuru Datlı'nın cenazesi Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'ne defnedilecek.

Şehit polis Numan Şeref Datlı için Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi

SIRADAKİ HABER
}