HaberlerOrdu Haberleri'Sen de elini uzat Halep ölmesin' kampanyası

'Sen de elini uzat Halep ölmesin' kampanyası - Ordu Haberleri

Ordu Fatsa ilçesinde belediye organizesinde sivil toplum kuruluşu, siyasi partiler ve okul müdürlerinin katılımları ile Halep'e başlatılacak olan yardım kampanyası için basın açıklaması yapıldı.

'Sen de elini uzat Halep ölmesin' kampanyası

Basın açıklamasında ilk konuşmayı yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, 'Biz daha önce Suriye için bir yardım kampanyası yapmıştık ama Halep bir başka. Tamamen kuşatılmış, her türlü zulmün ve katliamın yapıldığı ama dışarıdan kimsenin giremediği konumda olduğu için içeriden de kimsenin çıkamadığı için biz şu ana kadar Halep'e yardım yapamadık. Çok şükür şimdi Kızılay Halep için yardım kampanyası başlattı, biz de hemen devreye girdik' dedi.
Halep'e Kızılay üzerinden yardım kampanyası yapacaklarını belirten Başkan Anlayan, 'Kızılay'ın açtığı hesap numarasına 2868'e bütün operatörlerden HALEP yazarak mesaj yolu ile direkt yardım yapabilirsiniz. Fatsa'da Kızılay'ın Ziraat Bankası şubesindeki hesaba Halep şartı ile yatırılan parayı biz genel hesaba aktaracağız ve bu para hemen ulaşsın diye her hafta sonuna kadar bekleyip öyle göndereceğiz. Hesapta toplanan miktarı da kamuoyu ile paylaşacağız. Bu kampanya ile ilgili yeterince afiş yaptırdık ve bunu ilgili yerlere dağıtacağız. Bu durumda biz de olabilirdik. Bize de yapmaya çalışıyorlar ama biz dik duracağız. Bu devletin başında Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz, bütün siyasi partilerimiz bütün sivil toplum kuruluşlarımız olmak üzere tek yürek olmaya devam edeceğiz' diye konuştu.
Türkiye'de de hainlerin boş durmadığını belirten Anlayan, 'Arkadan kahpece katlediyorlar. Bu vesile ile en son Kayseri'deki askerlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimiz de rahmet diliyorum. Rabbim devletimize ve milletimize bu zulmü yapanları ıslah etsin, ıslahları mümkün değilse Rabbim kahretsin. Rabbim bizlere böyle bir acı bir daha yaşatmasın' ifadelerini kullandı.
AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Uçar ise sözlerine terör olaylarına değinerek başladı. Uçar, 'Biz bir oldukça beraber oldukça bizim üzerimize daha da fazla geliyorlar. Ben şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Beşiktaş'taki olayın ardından bir hafta sonra aynı olayı askeri birlikten hiç savunmasız bir şekilde çarşı iznine çıkan askerlerimizi şehit ederek yaptılar. Biz şunu biliyoruz ki, Türkiye'de terör örgütleri hiçbir zaman barınamayacaklar. Onlar bu olayları yaptığı müddetçe biz hep iri olacağız, diri olacağız' şeklinde konuştu.
Halep'le ilgili yardım kampanyasını her yere duyuracaklarını ifade eden Uçar, 'Halep bizim tarihimiz, Halep bizim canımızdır. Halep'in Türkiye'miz için ayrı bir yeri vardır. 2014 yılında Halep'in nüfusu 4 milyonmuş, 2.5 yıl sonra bu nüfus şu anda 135 bin olmuş. Bu kadar kötü bir durum var. Allah onlara yardım etsin ama biz az da olsa çok da olsa elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya gayret göstereceğiz' açıklamasında bulundu.
Saadet Partisi İlçe Başkanı İsmail Koçan da yaptığı konuşmada, 'Biz Allah'a şükretmemiz lazım, tekrar tekrar şükretmemiz lazım ki insanlığı yaşatması gereken bir dinin mensuplarıyız. Bunu hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. Allah bizi İslam ile şereflendirdi, İslam ile devam etmemizi inşallah nasip eylesin' dedi.
Basın açıklamasında son konuşmayı Kızılay Fatsa Şube Başkanı Erdi Şevketoğlu yaptı. Şevketoğlu şunları söyledi: 'Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan'a bu başlatmış olduğu yardım kampanyası ile ilgili teşekkür ederim. Türk Kızılayı demek Türk halkının vicdanı demek. Her zaman olduğu gibi Türk Kızılayı dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahibi insanların hep yanında olmuştur ve o insanların onurunu kurtarmıştır. Bugün 'Sen de elini uzat Halep ölmesin' kampanyası programında ben Fatsa halkının ciddi bir duyarlılık göstereceğine inanıyorum. Bu hafta sonuna kadar Türk Kızılayı bölgede 10 bin çadır kuracak ve toplam 45 bin kişiyi Türk Kızılayı bu çadırlarda ağırlayacak. 2868'e her operatörden Halep yazıp mesaj başı 10 TL yardım yapabilirsiniz. Türk Kızılayı'nın Ziraat Bankası'ndaki Fatsa şubemize Halep şartı ile para yatırıp yardım yapabilirsiniz.'

‘Sen de elini uzat Halep ölmesin’ kampanyası

SIRADAKİ HABER
}