HaberlerAdana HaberleriAdana'da hentbolun alt yapısı oluşturulacak

Adana'da hentbolun alt yapısı oluşturulacak - Adana Haberleri

Adana Gençlik Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Adana'da hentbol konusunda eğitmen gözetiminde tüm okulların taranarak hentbolun alt yapısının oluşturulup elit sporcu yetiştirileceğini söyledi.

Adana'da hentbolun alt yapısı oluşturulacak

Adana'da Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ve Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) tarafından altyapı gelişim projesi kapsamında Proje il Koordinatörü ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mustafa Bilbek,Hentbol Milli Takım Antrenörü Gülçin Can ve Adana Hentbol İl Temsilci adayı Atilla Güneş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak 'makamında ziyaret etti.
Geçmiş dönemlerde Adana, Konya ve Eskişehir'in hentbolda pilot bölge seçildiğini anımsatan Ataşbak, Adana'da çeşitli nedenlerden dolayı hentbolun istenilen seviyeye ulaşılamadığını, bu proje sayesinde şehrin eski dönemdeki başarısına tekrar kavuşacağına inandığını söyledi.

Hedefimiz marka kent olmak
Proje kapsamında okul-kulüp-aile işbirliğine önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Ataşbak, şöyle devam etti:
'Geçmiş yıllarda Adana hentbolun beşiğiydi. Hentbolda ilkler bu kentte yaşandı. Eski başarıları yakalamak için THF ve IHF tarafından altyapı gelişim projesi kapsamında 2 baş antrenör, 11 antrenör ile şu an 12 okuldan 2004-2007 doğumlu toplam 315 sporcu ile başlanması memnun verici bir olaydır. Eğitmenler gözetiminde tüm okular taranarak hentbolun alt yapısı oluşturulacak ve elit sporcu yetiştirilecek. Adana'nın geçmiş yıllardaki başarısını yakalaması için tesis, malzeme, ulaşım, beslenme ve eğitim konularında olanakları seferber edeceğiz. Hedefimiz, plakamız gibi sporda marka kent olmaktır.'
Proje İl Koordinatörü ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bilbek, projenin Adana'nın yanı sıra Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Trabzon ve Rize olmak üzere toplam 8 ilde faaliyetler yürütüldüğünü söyledi.
Bilbek, projenin amacının hentbol sporunu sevdirmek, hentbol mili takımlarına seçilecek oyuncu havuzunu geliştirmek, okullarda ve kulüplerde çalışan altyapı antrenörlerinin temel teknik eğitim seviyesini yükseltmek olduğunu belirterek, 'Proje kapsamında bizlere tesis ve malzeme konusunda desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'a, Şube Müdürü Halit Yılmazel ve Spor Şefi Hanifi Altun' a teşekkür ederim' dedi.

Adana’da hentbolun alt yapısı oluşturulacak

SIRADAKİ HABER
}