HaberlerSGK eski binasında anlaşmazlık

SGK eski binasında anlaşmazlık

Samsun'da başka bir binaya taşınan Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) yetkilileri eski binada kalan arşivi almaya gittiklerinde içeriye alınmayınca kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

SGK eski binasında anlaşmazlık

SGK İl Müdürlüğü, 28 Eylül'de Atakum'daki yeni hizmet binasına taşındı. Bu tarihten sonra yeni binalarında hizmet veren SGK İl Müdürlüğü, yeni binadaki kompakt arşivin tamamlanamaması yüzünden arşivi ve belli başlı birkaç demirbaşı yıkılacak olan ve yeni sahibine devredilen 53 yıllık eski binasında bıraktı. Bu sabah saatlerinde eski binada kalan evrak ve demirbaşları almak için girişimlerde bulunan SGK yetkilileri, binanın yeni sahipleri tarafından içeri alınmadı. Olay yerine çok sayıda SGK özel güvenlik görevlisi ve polis ekipleri geldi. Binanın yıkım tehlikesine karşı belediye tarafından mühürlendiğini belirleyen polis ekipleri, binaya kimsenin giremeyeceğini söyledi.

Daha sonra olay yerine gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, mühürlenen binayı kontrol etti.

Olay hakkında bilgi veren SGK İl Müdürü Ünal Kaya, 'Bir maddeden dolayı kısa süreli bir anlaşmazlık yaşandı. Onu da hallettik. Şu anda evraklarımızı ve demirbaşlarımızı alıyoruz. Haftaya binayı firmaya teslim ederiz diye düşünüyorum' dedi.

SIRADAKİ HABER
}