HaberlerTrabzon HaberleriTrabzon protokolünden Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu'na taziye ziyareti

Trabzon protokolünden Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu'na taziye ziyareti - Trabzon Haberleri

Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve beraberindeki protokol üyeleri Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi dolayısıyla Rusya'nın Trabzon Başkonsolosu Dmitry Talanov'a taziye ziyaretinde bulundu.

Trabzon protokolünden Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu'na taziye ziyareti

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve Cumhuriyet Başsavcısı Mithat Kutanoğlu'nun da bulunduğu ziyarette konsoloslukta oluşturulan taziye defterini imzalayan Vali Yavuz, konsolos nezdinde tüm Rus halkına başsağlığı dileklerini iletti.
Rusya Büyükelçisinin öldürülmesini şiddetle kınadıklarını ifade eden Vali Yavuz, 'Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmesi Trabzon halkını ve tüm Türkiye'yi üzüntüye boğmuştur. Türk-Rus kardeşliğine büyük katkı sağlayan Büyükelçiyi saygıyla anıyoruz. Bu alçak terörist saldırıyı lanetliyor, Trabzon ve Türkiye halkı olarak Rusya halkının ve devletinin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu elim hadise terörün her türlüsüne karşı mücadele azmimizi ve Türkiye-Rusya işbirliği daha da güçlendirmiştir' dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu ve Cumhuriyet Savcısı Kutanoğlu da başkonsolosa taziye dileklerini ilettiler.
Rusya Başkonsolosu Talanov ise taziye ziyaretinden dolayı Vali ve beraberindekilere teşekkür ederek bu saldırılar iki ülkenin dostluğunu etkilemeyeceğini söyledi.

Trabzon protokolünden Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu’na taziye ziyareti

SIRADAKİ HABER
}