Haberler AÜ öğrencileri Haber Medya'da

AÜ öğrencileri Haber Medya'da

Borsan Grup Yönetm Kurulu Başkanı Adnan Ölmez'in '3K Projesi' kapsamında OMÜ İletişim Fakültesi'nin ardından Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu da Haber Medya ile işbirliği yapacak

 AÜ öğrencileri Haber Medya'da

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez'in "3K Projesi" önerisi, OMÜ İletişim Fakültesi'nden sonra Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu ile de gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Amasya Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Metin Orbay, Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nazan Kahraman, Basın ve Yayıncılık Bölümü öğretim elemanları Emin Akın ve Akın Ay ile bölüm öğrencileri Haber Medya Grubu'nun Borkonut Niş İş Merkezi'ndeki çalışma ofislerini ziyaret etti.

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Uzun, Haber Medya Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz, Haber Medya Haberler Müdürü Onur Nurdemir, Haber Medya Haberler Müdür Yardımcısı Duygu Eker Kaya, Haberaks TV Programlar Koordinatörü Sinan Sallabaş, Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu, Haber Medya Muhasebe Müdürü Mehmet Akif Demirtaş, Haber Medya Abone ve Dağıtım Müdürü Orçun Demirsoy, Haber Medya Spor Müdür Vekili Selçuk Kaya ziyaretçilere Haber Gazetesi, Haberaks TV, Haber Radyo ve Haberhayat Dergisi ile ve habergazetesi.com.tr hakkında bilgi verdi.

DESTEK İÇİN HAZIRIZ

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, yaptığı açıklamada "3K Projesi" ile kapılarını üniversitelere açtıklarını söyledi. Şenocak, "Bu proje ile Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi ile çalışmalarımızı başlatmıştık. Bizler öğrencilerimizin iş hayatlarına başladıkları zaman nelerle karşılaşacaklarını bilmeleri ve özgüvenlerinin daha da artması adına bu projeyi önemsiyoruz. Bu proje ile hem üniversite hem medya hem de öğrenciler kazanacak. Bu anlamda, bütün kapılarımız sizlere açık. Burayı değerlendirebilirsiniz. Haber gazetemizin aynı zamanda Merzifon'da da bayilerde satışı var. Merzifon, Samsun'a uzak bir yer değil. Dolayısıyla istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Bizler sizlere destek olmaya hazırız" dedi.

 ÖNEMLİ BİR LABORATUVAR
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay da, Haber Medya Grubu'nun önemli bir laboratuvar olduğunu ifade ederek, "Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Basın ve Yayıncılık Programı'ndan Türkiye'de 4 tane var. Bunlardan bir tanesi de Amasya'nın Merzifon İlçesi'nde bulunuyor. Türkiye'de birçok şey tahtada teorik olarak iyi yapılıyor ama pratikte çok karşılığı olmuyor. Dolayısıyla öğrencilerimizin mezun olduktan sonra nelerle karşılaşacağı ve insanların neler beklediklerini bilmeleri adına araştırma yaptık ve sizleri ziyaret etmek istedik. Haber Medya Grubu önemli bir laboratuvar ve birçok çalışmayı içerisinde barındırıyor. Biz pratiğe dayalı eğitime önem veriyoruz. Dolayısıyla Haber Medya Grubu, staj için de iyi olacaktır. Bu anlamda Haber Medya grubu yöneticileri ve çalışanlarına bizleri misafir ettikleri için ve istihdama katkı sağladıkları için idaremiz, personelleimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

 TEŞEKKÜR ETTİLER
Daha sonra Orbay, Kahraman, Akın, Ay ve öğrenciler Haber Medya Grubu'nun çalışma ofislerini gezdi. Hocalar ve öğrenciler Haber Medya Grubu'nu çok beğendiklerini ifade ederek , Haber Medya Grubu'nun kendileri için faydalı olacağını söyledi. Ziyaretin ardından Orbay, Kahraman, Akın ve Ay Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'a teşekkür ederek kompleksten ayrıldı.

Dilber BAHADIR

 SIRADAKİ HABER
}