HaberlerSamsun İl Müftüsü Veysel Çakı: Piyango bileti haram

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı: Piyango bileti haram

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, her türlü şans oyunu biletinin alınmasının caiz olmadığını belirterek, ''Adı ne olursa olsun şans oyunları oynatarak ve biletlerini satarak kazanç elde etmek haramdır'' dedi

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı: Piyango bileti haram

Yılbaşına sayılı günler kala Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiye tutarı bu yıl 60 milyon lira olarak açıklandı. Ancak yılbaşı özel çekilişleriyle birlikte toplam ikramiye tutarı 348 milyon 180 bin lirayı bulacak. Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, Türkiye'de milyonlarca insanın zengin olma umuduyla satın aldığı Milli Piyango biletleriyle ilgili yaptığı açıklamada, ''İslam dini çalışmayı teşvik eden bir din. Çalışmadan elde edilen her türlü şans oyunu bileti alınması caiz değil'' ifadelerini kullandı.

O KAZANÇLA HAYIR YAPILAMAZ
2017 yılbaşı özel Milli Piyango çekilişinde 2 milyon 950 bin 269 bilet piyasaya sürülürken, Müftü Çakı, satılacak olan biletlerden elde edilen kazancın da haram olduğunu söyledi. Çakı, ''İsmi ne olursa olsun, Milli Piyango ve her türlü şans oyunları aracılığıyla elde edilen kazanç haram. Onunla hiçbir hayır yapılamaz. Adı ne olursa olsun şans oyunları oynatarak, biletlerini satarak kazanç elde etmek de haram. Kullanılması dinen haram olanın üretilmesi, satılması da haram. Müslüman rızkını helal yollardan kazanmalı. İslam dini çalışmayı teşvik eden bir din. Çalışmadan elde edilen her türlü şans oyunu bileti alınması caiz değil'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU-Özel Haber 

samsun müftü  


SIRADAKİ HABER
}