HaberlerTerörü tasfiye ediyoruz

Terörü tasfiye ediyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve beraberindeki heyet, Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde incelemelerde bulundu. Karaaslan, 'Yeni dönemde terörle mücadele etmiyoruz. Terörü hayatımızın her alanında tasfiye ediyoruz' dedi

Terörü tasfiye ediyoruz

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan ve beraberindekiler, Sur ilçesinde devam eden çalışmaları yerinde incelemek üzere Diyarbakır’a geldi. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ve parti yöneticileriyle birlikte Gazi Caddesi’ndeki esnafı gezen Karaaslan, burada vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

İncelemelerin ardından açıklama yapan Karaaslan, terörün yakıp yıkmayı ve yok etmeyi amaçladığını belirterek, buna karşılık kendilerinin kapsamlı bir çalışma yaptığını ve yeniden imar ve inşa etmeyi hedeflediklerini belirtti. Kentte zarar görmüş kültür varlıklarının olduğuna dikkat çeken Karaaslan, "Bunların restorasyonlarıyla ilgili olarak hızla Kültür Bakanlığımız devreye girdi. Diyarbakır’ın aynı zamanda yeşil alana ihtiyacı vardır. Bunu da destekleyecek projeleri sırasıyla hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Yeni dönemde terörle mücadele etmiyoruz. Terörü hayatımızın her alanında tasfiye ediyoruz. Terörü hayatımızın merkezinden çıkarıyoruz. Bunu yaparken de yöntemler çeşitlilik arz ediyor. Bunların bir kısmı güvenlik önlemleridir" diye konuştu.

 SIRADAKİ HABER
}