Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kayseri haber: Tekden'li öğrencilerden Halep ve şehit yakınları için dostluk maçı

Kayseri haber: Tekden Fen Lisesi öğrencileri ile Tekden Ortaokulu öğrencileri, Halep'e destek için basketbol maçında karşı karşıya geldi. Maçtan elde edilen gelir, Halep'e ve şehit ailelerine bağışlanacak.

Tekden'li öğrencilerden Halep ve şehit yakınları için dostluk maçı
Kayseri haber:
Tekden Fen Lisesi ve Tekden Ortaokulu öğrencileri tarafından Halep ve şehit aileleri için dostluk maçı düzenlendi. Maçtan elde edilen bilet geliri, Halep'e ve şehit ailelerine bağışlandı. Maç öncesinde konuşan Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden, öğrenciler ile gurur duyduklarını söyledi. Tekden, 'Sevgili gençler, gördüm ki yine yapacağınızı yapmışsınız. Size layık olan yapmışınız. Allah sizlerden razı olsun. Siz, sadece kendini düşünen, sadece kendisi için yaşayan insanlardan değilsiniz. Bunu görüyoruz. Mazlumları ve masumları düşünüyorsunuz. Şehit ailelerini düşünüyorsunuz. İnsanlığın en büyük duygusu budur. Sizi görünce geleceğe olan ümidim artıyor. Sizler diriliş neslinin evlatlarısınız. Geleceğin Türkiye'sini inşa edecek olan sizlersiniz. Bu bizim gurur kaynağımız ve göğsümüzü kabartan bir olaydır. Eğitimcilerimizin sizlere verdiği bütün fedakarlıklar helal olsun. İnşallah yapacağınız yardımlar yerine tam manasıyla ulaşır. Sadece Halep'te değil, Musul'da, Kerkük'te, Doğu Türkistan'da ve Arakan'da gençler ve çocuklar sizleri bekliyor. Sizlerin en iyi şekilde gelişip Türkiye'yi çağlar üzerinde çıkarmanızı bekliyor' ifadelerini kullandı.
Tekden Koleji Genel Müdürü İbrahim Orhan da, 'Siz değerli öğrencilerimizden şeref duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Çünkü Türk milleti tarihinden bugüne kadar adaletiyle mazlumun yanında yer alarak onlara yardım eden bir millet olarak yücelmiştir. Tarihimize baktığımızda her zaman dünya üzerindeki mazlumlar zulüm görenler gözünü Türk milletine dikmiştir. Şuanda olduğu gibi. Dünya üzerinde birçok yerden herkes Türk milletinin kendilerine uzanacak olan elini bekliyor. Bizler asil milletin evlatlarıyız. Bu asaletimizi bu tür davranışlarımızla gösteriyoruz' diye konuştu.

Tekden’li öğrencilerden Halep ve şehit yakınları için dostluk maçıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda dağa evet yazdılar

1 Samsun'da dağa 'evet' yazdılar

Samsunda bugün okullar tatil mi edildi

2 Samsun'da bugün okullar tatil mi edildi?

Karadenizde amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

3 Karadeniz'de amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Çiftlik Caddesinde hayatı durduran an

5 Çiftlik Caddesi'nde hayatı durduran an

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Onlar teröristlerin dostu

6 Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: 'Onlar teröristlerin dostu'

BAŞKAN SÖZ VERDİ

7 BAŞKAN SÖZ VERDİ

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazır

8 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazır

Muhteşem manzara

9 Muhteşem manzara

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

10 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da


SIRADAKİ HABER