Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Eğitim-İş'ten 'otopark' tepkisi

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, okul otoparkları ile ilgili olarak ocak ayında 9 okul müdürünün toplandığını, yetkileri olmamasına rağmen çeşitli kararlar alarak öğretmenlerin mağdur edildiğini söyledi

Eğitim-İş'ten 'otopark' tepkisi

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Samsun'daki 9 okul müdürünün, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden bir şube müdürü ile toplanarak okul otoparkları konusunda çeşitli kararlar aldığını ve bu kararlarla öğretmenlerin hedef alındığını öne sürdü.

BÖYLE BİR YETKİLERİ YOK
Toplantının 12 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirildiğini belirten Başkan Kara, "Otopark ücretleri 5 TL'den 7 TL'ye çıkarılarak yüzde 40 oranında zam yapılmış. Memurun yüzde 6 zam aldığını bildikleri halde böyle bir kararın altına imza atmışlar. İkincisi bu kurul hangi yasa ve yönetmeliğe dayanarak bu kararı almıştır? Ayrıca, yönetmelikte okul müdürlerinin böyle bir yetki ve sorumluluğu da yoktur. Gelir getirici işletme işi okul aile birliğine verilmiştir. Bu tutanakta yazılanlara bakınca, alınan toplam sekiz kararın altısında müdürlerimizin asıl hedeflerinde öğretmenlerin olduğu görülmektedir. Bu kararlardan geri adım atılmadığı takdirde üyemiz olan personellerimiz ve diğer sendikalarla görüşerek tüm MEB çalışanları ile okul otoparklarında protesto eylemleri düzenleyeceğimizin bilinmesini istiyoruz" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Mesaiye devam

2 Mesaiye devam

Şehzadelerden anlamlı kampanya

3 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Nerede hareket

4 Nerede hareket...

Hükümetleri halk kuracak

5 Hükümetleri halk kuracak

Vezirköprüde Dünya Su Günü etkinlikleri

6 Vezirköprü'de Dünya Su Günü etkinlikleri

Sur Çelik Kapı İnşaat Fuarında

7 Sur Çelik Kapı İnşaat Fuarı'nda

Sektörün ışıldayan markası Bedük Group

8 Sektörün ışıldayan markası Bedük Group

ALS Grup farkı

9 ALS Grup farkı

Orsan Türkiyenin her yerinde

10 Orsan Türkiye'nin her yerinde


SIRADAKİ HABER