HaberlerEğitim-İş'ten 'otopark' tepkisi

Eğitim-İş'ten 'otopark' tepkisi

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, okul otoparkları ile ilgili olarak ocak ayında 9 okul müdürünün toplandığını, yetkileri olmamasına rağmen çeşitli kararlar alarak öğretmenlerin mağdur edildiğini söyledi

Eğitim-İş'ten 'otopark' tepkisi

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Samsun'daki 9 okul müdürünün, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden bir şube müdürü ile toplanarak okul otoparkları konusunda çeşitli kararlar aldığını ve bu kararlarla öğretmenlerin hedef alındığını öne sürdü.

BÖYLE BİR YETKİLERİ YOK
Toplantının 12 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirildiğini belirten Başkan Kara, "Otopark ücretleri 5 TL'den 7 TL'ye çıkarılarak yüzde 40 oranında zam yapılmış. Memurun yüzde 6 zam aldığını bildikleri halde böyle bir kararın altına imza atmışlar. İkincisi bu kurul hangi yasa ve yönetmeliğe dayanarak bu kararı almıştır? Ayrıca, yönetmelikte okul müdürlerinin böyle bir yetki ve sorumluluğu da yoktur. Gelir getirici işletme işi okul aile birliğine verilmiştir. Bu tutanakta yazılanlara bakınca, alınan toplam sekiz kararın altısında müdürlerimizin asıl hedeflerinde öğretmenlerin olduğu görülmektedir. Bu kararlardan geri adım atılmadığı takdirde üyemiz olan personellerimiz ve diğer sendikalarla görüşerek tüm MEB çalışanları ile okul otoparklarında protesto eylemleri düzenleyeceğimizin bilinmesini istiyoruz" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}