Rize haber: Rize'de yerel işbirliği çalıştayı düzenlendi

Rize haber: Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platformu tarafından Rize'de 'Rize Sivil Toplum Kuruluşları Yerel İşbirliği Çalıştayı' düzenlendi.

Rize'de yerel işbirliği çalıştayı düzenlendi

Rize'de faaliyetlerini sürdüren bir çok dernek ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platformu, il genelindeki sivil toplum kuruluşlarının sorunlarının tespit edilmesi; sorunların çözümünde birlikte hareket edilmesi ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliğini arttırmak amacıyla, Rize'de yerel iş birliği çalıştayı düzenledi.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi akademisyenleri ve Rize Dernekler İl Müdürlüğü'nün destekleriyle yapılan çalıştay, Rize Ticaret Borsası binasında yapıldı. Çalıştaya çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve dernek yöneticileri katıldı.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Rıza Saklı koordinasyonunda gerçekleşen çalıştayda, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle, Rize'de sivil toplum kuruluşlarının sorunları ve çözüm önerileri, Rize sivil toplum kuruluşlarının ortaklık kültürü, Rize'ye değer katacak yenilikçi fikirler, sivil toplum kuruluşlarının sürekliliği ve projelerde sürdürülebilirlik konuları değerlendirdi. İki oturum olarak düzenlenen çalıştayın ilk oturumunda dört konu başlığı için katılımcılar fikirlerini yazılı olarak sunarken, ikinci oturumda, masada belirlenen konu üzerinde sözel ifadelerle değerlendirmelerde bulunuldu.
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platform Koordinatörü Vatan Karakaş, 'Rize'de faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları olarak pek çok alanda programlar yapıyoruz. Bu etkinlikleri icra ederken çeşitli konularda sorunlar yaşamaktayız. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diyerek bu çalıştayı düzenlemenin bir ihtiyaç olduğu kanaatine vardık. Platformumuz olarak çalıştay düzenleme kararı aldık. Rize'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları olarak fikirlerimizi sorunlarımızı aynı masa etrafında konuşabilmek ve ortak akıl oluşturabilmek için burada toplandık. Bu yoğun katılımı görmekten oldukça mutlu olduğumu ifade eder hepinize teşekkür ederim'' dedi.
Rize merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren 55 sivil toplum kuruluşu yöneticileriyle gerçekleşen çalıştay sonunda dilek ve temenniler alınarak, katılım belgeleri takdim edildi. Çalıştay sonuçlarının Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platformu tarafından 5 Ocak tarihinde İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenecek sahne programında sunulacağı belirtildi.

Rize’de yerel işbirliği çalıştayı düzenlendiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

1 Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

Samsun'da alkollü mekan yandı

2 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

3 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

4 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Yankaya bakalım mı bankaya?..

6 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

8 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Elini kıyma makinesine kaptırdı

9 Elini kıyma makinesine kaptırdı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

10 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu


SIRADAKİ HABER