Kermesin geliri lösemili çocuklara

LÖSAM, Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde kermes düzenledi. 6 gün açık olacak kermesten elde edilen gelirler, 300 lösemili çocuğun tedavisi için kullanılacak.

Kermesin geliri lösemili çocuklaraSamsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği’nin (LÖSAM) duyarlı kadın üyeleri, lösemili çocuklar için LÖSAM Atölyesi’nde yaptıkları doğal yiyecekleri ve süsleri satıp gelir elde etmek amacıyla Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde kermes açtı.

ÜRÜNLERİN HEPSİ DOĞAL
Kermes hakkında bilgi veren LÖSAM Yönetim Kurulu Üyesi Sema Danışmaz, “Kermesimizin bu yıl 7.’sini yapıyoruz. Yeşilyurt AVM, yılbaşından bir hafta önce bize stant veriyor, biz de yaptığımız el emeği ürünleri bu stantta sergiliyoruz, satışını yapıyoruz ve elde ettiğimiz geliri lösemili çocuklara bağışlıyoruz. Burada sattığımız ürünlerin hepsi doğal, doğal reçeller, pekmezler, tarhanalar, el yapımı makarnalar var. Amacımız sadece para kazanmak değil kanser farklı bir hastalık, içinde doğallık olsun istedik ve her şeyimizi doğal olarak yaptık” şeklinde konuştu.

AMAÇ, KUCAK AÇMAK
Kermesin perşembe günü saat 22.00’ye kadar açık olacağını belirten Danışmaz, Samsunlu vatandaşlara seslenerek, herkesi kermese davet etti. Danışmaz, “Hep beraber lösemili çocuklara bir faydamız olsun istiyorum. Kermesimizi daha yeni açmamıza rağmen güzel bir ilgi var, geçen senelere kıyasla bu sene çok daha güzel olacak. Herkes çıksın çıksın kermesimize gelsin ve çocuklarımıza bir katkı sağlayalım. Buradan elde edilen paralar ile 300 tane çocuğumuzun tedavisi karşılanacak. Ev ihtiyacı, ilaç ve maddi ihtiyaçları, kıyafet ihtiyaçları karşılanacak. Hatta ev kirası ihtiyaçları bile karşılanacak. Amacımız, bu çocuklara maddi ve manevi destek olarak, onlara kucak açmak. Bu noktada Samsun halkı çok duyarlı, herkesin buraya akın edeceğini biliyorum” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL EN ÇOK OKUNANLAR

Arda Turan dede ocağında

1 Arda Turan dede ocağında

Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

2 Görme engelli kayıp vatandaşı bulmak için köylüler seferber oldu

İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

3 İkinci kattan düşen işçi hayatını kaybetti

Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

4 Çiftlik Bank soruşturmasında 4 tutuklama daha

Kazadan sonra sürücü buhar oldu

5 Kazadan sonra sürücü buhar oldu

Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

6 Hobi bahçesinde beslediği arıların soktuğu kişi ölü bulundu

Başkent'te bomba alarmı

7 Başkent'te bomba alarmı

İlgisizlik, dikkat bozukluğuna neden oluyor

8 İlgisizlik, dikkat bozukluğuna neden oluyor

Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

9 Yangın dumanından etkilenen 4 kişi hastaneye kaldırıldı

Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bomba paniği

10 Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde bomba paniği


SIRADAKİ HABER