Uşak haber: Uşak Ülkü Ocakları, Sarıkamış Şehitleri konulu 'Aşıklar Gecesi' düzenledi

Uşak haber: Sarıkamış Harekatı'nın 102. yılı anma etkinlikleri kapsamında Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanlığı tarafından 'Sarıkamış Şehitlerini Anma' programı düzenlendi.

Uşak Ülkü Ocakları, Sarıkamış Şehitleri konulu 'Aşıklar Gecesi' düzenledi

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen 'Sarıkamış Şehitlerini Anma' programına katılan Aşık Osman Feryadi, Aşık Peri, Aşık Celal Hoca, Aşık Nuri Ağdemir; Ozan Duraki'nin yönettiği programda divan, atışma, güzelleme, milli türküler, doğaçlama türkü, dudak değmez ve muamma dallarından örnekler sundular. Ayrıca Azerbaycan'lı Aşık Peri şiirleri ve Azerbaycan mahnıları ile salonda duygulu anlar yaşattı. Ödüllü romanlarıyla tanınan Tarihçi-Yazar Müslüm Oğuz ise günün anlam ve önemine ilişkin konuşma ve şiirlerine yer verdi.
Günün önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Mutlu, 'Tarihi her daim milli mücadeleyle geçmiş büyük Türk milleti dün yaşadıklarını bugünde yaşamaktadır. Dört tarafı hainlerle çevrili olan milletimiz hiçbir dönem mücadele azminden vazgeçmemiş yurdu yaşatmak için hiçbir mücadeleden kaçınmamıştır. Dün Mehmetlerimiz ne için mücadele ediyorsa bugünde aynı amaç için mücadele etmektedirler. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken bir kez daha bilinmesini istiyorum ki biz Türkler bir ölür bin diriliriz' dedi.
Ülkemizde son günlerde yaşanan terör saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Uşak İl Başkan Yardımcısı Hakan Cebeci, 'Emperyalist uşağı, terör örgütleri ülkemize dört bir yandan saldırıp güvenlik güçlerimize kalleşçe saldırılar yapmakta ve analarımızın yüreğini dağlamaktadır' dedi.
Üniversite Teşkilat Başkanı Ünal Özbarut ise, 'Bilmeliyiz ki şehitlerimiz binlerce yıllık varlığımızın teminatı, aziz devletimizin manevi tapusudur. Onlar, sayısız savaşların adsız kahramanları, yeryüzünün bir çok yerinde toprağın bağrında anıtsız yatanlardır' dedi.
Program daha sonra plaket takdimleri ile sona erdi.

Uşak Ülkü Ocakları, Sarıkamış Şehitleri konulu “Aşıklar Gecesi” düzenlediEN ÇOK OKUNANLAR

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

1 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

2 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

3 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

19 Mayıs sözünü tuttu

4 19 Mayıs sözünü tuttu

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

5 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

6 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Samsunspor'un rakibi Atakum

7 Samsunspor'un rakibi Atakum

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

8 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

Babasını, boğazını keserek öldürdü

9 Babasını, boğazını keserek öldürdü

Samsunspor'a müjde

10 Samsunspor'a müjde


SIRADAKİ HABER