HaberlerUyuşturucu ticaretinden yakalanan kardeşlerden biri tutuklandı

Uyuşturucu ticaretinden yakalanan kardeşlerden biri tutuklandı

Samsun'da satışa hazır uyuşturucu madde ile yakalanan ve tutuklanan kardeşlerden biri beraat ederken, diğeri ise 'uyuşturucu ticareti' suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Uyuşturucu ticaretinden yakalanan kardeşlerden biri tutuklandı

Samsun'un İlkadım ilçesinin Toybelen Mahallesi'nde yaklaşık 2,5 ay önce meydana gelen olayda, Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri alınan istihbarat doğrultusunda S.S. (28) ve kardeşi R.S.'ye (22) ait eve operasyon düzenledi. Evde yapılan aramada 5 paket satışa hazır esrar, 78 gram esrar ve 3 adet extacy uyuşturucu hap ele geçti. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 kardeş sorgularının ardından 'uyuşturucu ticareti' suçundan tutuklandı. Kardeşler hakkında Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bugün görülen davanın son duruşmasında kardeşler kendilerini savundu.
R.S., uyuşturucu kullanmadığını ve kimseye uyuşturucu satmadığını ileri sürerek ele geçen uyuşturucunun kendisiyle ilgilisinin olmadığını söyledi.
S.S. ise 'Uyuşturucu içiyorum. Ele geçen uyuşturucu maddeleri borcumdan dolayı maddi yönden zor durumda olduğumu için satmak için bulunduruyordum. Daha önce de birçok kez uyuşturucu sattım. Söz konusu uyuşturucu 250 liraya kendim için almıştım. Pişmanım' dedi.
Mahkeme heyeti R.S.'nin delil yetersizliğinden beraatına ve tahliyesine karar verirken, S.S. ise önce 'uyuşturucu ticareti' suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı, pişmanlığı ve suçu ikrarı göz önünde bulundurularak cezası 4 yıl 2 ay olarak kararlaştırılarak tutukluluk halinin devamına hükmedildi.

SIRADAKİ HABER
}