HaberlerÇorum'da 'Güvenlik Benimle Başlar' projesi tamamlandı

Çorum'da 'Güvenlik Benimle Başlar' projesi tamamlandı

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Votorantim Çimento fabrikası işbirliğinde hayata geçirilen 'Güvenlik Benimle Başlar' projesi tamamlandı.

Çorum'da 'Güvenlik Benimle Başlar' projesi tamamlandı

Proje kapsamında Dumlupınar İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda toplam 600 öğrenciye tehlike kaynakları ve korunma yolları ile ilgili bilgi verildi. Öğrencilere sunum yapan Votorantim Çimento Fabrikası Genel Müdürü Arif Çınar, hayatta insanların karşısına çıkabilecek tehlike kaynaklarının çok basit önlemlerle önlenebileceğini anlattı. Sunum sonunda öğrencilere ilk yardım setleri dağıtıldı.
Proje kapanış toplantısında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, insan hayatında tehlike kaynaklarının hiçbir zaman ortadan kalkmayacağını belirterek, 'Tamamen yalıtılmış ortamlar oluşturulması mümkün değildir. Bizlere düşen yaşadığımız ortamda gerekli tedbirleri zamanında alarak oluşmadan önce tehlikeyi bertaraf etmeye çalışmaktır. Bilginin taş üzerine yazılmışçasına kalıcı olduğu çocukluk döneminde bu tip bilgilerin verilmesini önemsiyorum. İnşallah çocuklarımız bu eğitimler sayesinde en az risk altında olacakları ortamları oluşturmanın gayretinde olurlar. Ayrıca bir sosyal sorumluluk olarak tehlike kaynakları ve çözüm yolları konusunda farkındalık eğitimini veren Votorantim Çorum Çimento Fabrikası Genel Müdürü Arif Çınar ve ekibine de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum' dedi. çorum   proje  güvenlik


SIRADAKİ HABER
}