Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Edirne 2017'ye hazırlanıyor

Yeni yılla sayılı günler kala Edirne Belediyesi yeni yıl coşkusunu cadde ve bulvarlara taşıdı. Şehrin farklı noktaları led ışıklar ve yılbaşı süsleriyle donatıldı. Ülke olarak çok zor günlerden geçildiğini ifade eden Gürkan, '2017 kardeşliğin, barışın, dostluğun, sevginin ve huzurunu yılı olsun' dedi.

Edirne 2017'ye hazırlanıyor

Edirne Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü Elektrik Birimi ekiplerinin gerçekleştirdikleri çalışmalar sona yaklaştı. Edirne'nin cadde ve bulvarları ile şehrin farklı noktalarında bulunan ağaçlar 2017'ye özel olarak süslendi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın talimatıyla ekipler, Edirne Belediyesi Protokolevi, SSK Kavşağı, Tahmis Meydanı, Tümen Komutanlığının önü, Atatürk Anıtı, Barış Parkı ve Saraçlar Caddesi'nde bulunan ağaçlar renkli led ışıklarla süsledi. Aynı zamanda Vali Konağı civarında bulunan döner kavşak ve Migros kavşağı ile Olin Kavşağında bulunan havuz ve DSİ önünde bulunan havuzda farklı dekorlarla 2017'ye hazırlandı.
Belediye dükkanlarının bulunduğu alanda perde led ile 'Mutlu Yıllar' yazısına yer verilirken, Saraçlar Caddesi'nin önündeki ağaçlar hareketli ışık oyunlarıyla donatıldı. Ekipler, Yıldırım Mahallesi'ndeki meydanı da yeni yılla hazırlarken, Karaağaç Mahallesi, 'Hoş geldin 2017' yazısı ile renklendirildi.
Atatürk Anıtı'na yeni yıl ağacı
Edirne Belediyesi bu yıl farklı bir çalışmaya da imza attı. Atatürk Anıtı önünde yapılan çam ağacı görüntüsündeki 10 metre yüksekliğinde 4 metre çapındaki kubbe led aydınlatma ile donatılarak, yıldız ve kar tanesi dekorlarıyla süslendi.
Türkiye'nin çok zor günlerden geçtiğini ifade eden Gürkan, 'Cadde ve sokaklarımızı yeni bir yıla hazırlayarak, Edirnelilerin gönlünde yepyeni umutlar yeşertmek istedik. Çok zor bir yıl geçirdik. 2017 sevginin, kardeşliğin ve barışın yılı olsun; geleceğimize ışık saçsın' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

4 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Öyle kolay olmadı

5 Öyle kolay olmadı...

Samsunspor Göksu Kafa kafaya çarpışmışız

6 Samsunspor: Göksu: Kafa kafaya çarpışmışız

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

7 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

8 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

9 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

10 Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United


SIRADAKİ HABER