Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu haber: Şahincili'nin iki yakası birleşiyor

Ordu haber: Ordu'nun Altınordu ilçesinde nüfus bakımından en büyük mahalle olma özelliğine sahip olan ancak coğrafi yönden iki parça halinde olan Şahincili Mahallesi'nin iki yakası bir araya geliyor.

Şahincili'nin iki yakası birleşiyor
Ordu haber:
Şahincili Mahallesi'nin iki yakasını birleştirecek olan çalışmayı yerinde inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 'Milletimize söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Şahincili Mahallesi'nin iki yakasını birleştirecek olan bağlantı yolu çalışmaların da sona yaklaşıldı' dedi.
Başkan Engin Tekintaş yaptığı açıklamada, 'Şahincili Mahallemizin iki yakasını birleştirecek olan yol çalışmamızda sona yaklaştık. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde milletimizin bizlerden isteği olan bağlantı yolunda ekiplerimiz son çalışmalarını yapıyor. Bu yol bitirildiğinde şehir içi trafik yükünü azaltmış olacak. Bu proje tamamlandığın da vatandaşlarımız şehir içi trafiğe girmemiş olacak ve sorunsuz bir şekilde Şahincili Mahallesi'nden bu bağlantı yolunu kullanarak evlerine gidebilecekler. Altınordu Belediyesi olarak milletimizin bizlerden isteği olan, bizlerin de söz verdiği bu bağlantı yolunu bitirmek için gece-gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz' diye konuştu.
Çalışmaların tamamlandığında iki yakanın bir köprü ile birleştirileceğini kaydeden Başkan Engin Tekintaş, 'Bu proje ile Doğa Kent başta olmak üzere, Güney Kent ve diğer sitelere ulaşım bu bağlantı yolu üzerinden olacak ve şehir içi trafik rahatlamış olacak. Son aşamada olan bu proje tamamlandığında seyir terasları ile de bu alanı sosyal açıdan zenginleştirmiş olacağız' ifadelerini kullandı.
Şahincili Mahallesi'nin iki yakasını birleştirecek olan projenin 400 metre uzunluğunda 6 metre yüksekliğinde istinat duvarı ile yaptıklarının altını çizen Başkan Engin Tekintaş, 'Altınordu Belediyesi olarak milletimizi daha rahat ulaşımını sağlamak için çalışma yapıyoruz. Bu kapsam da Şahincili Mahallesi'nin iki yakasını birleştirecek olan bağlantı yolu için 400 metre uzunluğunda 6 metre yüksekliğinde istinat duvarı ve yeni yol açtık. Hedefimiz 2017 yılı içerisinde bu yolu tamamlayıp milletimizin hizmetine sunmak olacaktır' şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

4 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Samsun Haber Samsunda korkutan kaza Otomobil yan yattı

5 Samsun Haber: Samsun'da korkutan kaza! Otomobil yan yattı

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

6 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Ağrıdan acı haber 2 asker şehit, 4 yaralı

7 Ağrı'dan acı haber: 2 asker şehit, 4 yaralı

Samsun merkezli FETÖ operasyonu 15 gözaltı

8 Samsun merkezli FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Samsunspor Göksu Kafa kafaya çarpışmışız

9 Samsunspor: Göksu: Kafa kafaya çarpışmışız

Fındık Fındıkta rekolte savaşları başladı

10 Fındık: Fındıkta rekolte savaşları başladı


SIRADAKİ HABER