Edirne haber: SP'li İriş, FETÖ'yü Papa'ya benzetti

Edirne haber: Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) hakkında, 'Papa'nın başlatmış olduğu 'dinler arası diyalog' projesinin ülkemizde ve diğer İslam ülkelerinde uygulanmasıdır' dedi.

SP'li İriş, FETÖ'yü Papa'ya benzetti

Partisinin Edirne il binasında basın toplantısı düzenleyen İriş, 2016 yılını değerlendirdi. Ekonomi, eğitim, dış politika, terör ve 15 Temmuz darbe kalkışmasını değerlendiren İriş, 'Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hedefi insanlarımızın manevi duygularını istismar ederek dini bozmaktır. Papa'nın başlatmış olduğu 'dinler arası diyalog' projesinin ülkemizde ve diğer İslam ülkelerinde uygulanmasıdır. Böylece yer yüzünde hakim olan sömürü ve modern köleleştirme devamı sağlanmaktadır. Doğrusu biraz daha olsa başarılı olmuşlardı. Neyse ki Allah yardım etti de bütün foyaları ortaya çıktı' ifadelerini kaydetti.
15 Temmuz darbe kalkışması sonrası dış ülkelerinin tutumunu da değerlendiren İriş, '15 Temmuz kalkışmasından sonra Cumhurbaşkanı'nın ikazlarına rağmen AB'den ve ABD'den günlerce ses çıkmadı. Ellerini ovuşturarak beklediler. Artık sonuç belli olunca dudak ucuyla kınadılar. Böylece dostluklarını açıkça gösterdiler' dedi.
Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi çalışmalarını da değerlendiren İriş, 'Yeni anayasa ve başkanlık sistemi çok konuşuldu. Halen de mecliste görüşmeler devam ediyor. Başkanlık sistemi tüm dertlerden kurtulmanın ilacı olarak sunuluyor. Türkiye, şekil değişiklikleriyle kurtulamaz ancak zihniyet değişikliği ile kurtulur. Batı zihniyeti Türkiye'ye uygun bir zihniyet değildir. Hiçbir zaman yargıya müdahale olmamalıdır. Talimatlarla yapılan yargılamalar toplum vicdanında her zaman derin yaralar açar. Yeni anayasa ve Başkanlık sisteminde en önemli önceliklerden biri adil yargı sistemidir. Meclis güçlü olmalıdır' diye konuştu.
İriş Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında ise 'Tarihin bize yüklemiş olduğu misyondan kaçamayız. Mazlum ve mazlum coğrafyaların sesi olacağız' dedi.

SP’li İriş, FETÖ’yü Papa’ya benzettiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Fotoğraf flu...

4 Fotoğraf flu...

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

5 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

Samsunspor'un rakibi moralli

6 Samsunspor'un rakibi moralli

Samsunspor'a Uğur'lu yardım

7 Samsunspor'a Uğur'lu yardım

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

8 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

9 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

Samsunspor'a stantlardan 3 Bin 555 TL

10 Samsunspor'a stantlardan 3 Bin 555 TL


SIRADAKİ HABER