HaberlerMaddi katkı sağlayacak...

Maddi katkı sağlayacak...

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu, yeni stadın ikinci yarının ilk iki haftasına yetişemeyeceğini vurgularken, '2 ay sonra çok güzel bir stadımız olacak. İkinci yarının ilk 2 haftasını burada oynayamayabiliriz ama sonra burada olacağız' dedi

Maddi katkı sağlayacak...

 TARAFTAR DA DÜŞÜNÜLDÜ
Samsunspor'un yeni mabedi 33 bin 919 kişilik 19 Mayıs Stadyumu'nda artık sona yaklaşıldı. Stadın çim ekim çalışmaları, çatısı ve dış kaplamasındaki çalışmalar tamamlandı. Koltuk monteleme ve çevre düzenlemenin sürdüğü statta, bir yandan da Vip tribünü ve localar yapılıyor. Taraftar koltuklarının yüzde 60'ının monte edildiği ve 2 hafta sonra tamamen hazır olacağı belirtildi. Ayrıca seyircilerin ısınması içinde statta üstten ısıtma konulacak. Stadın içi ile dışı arasında yaklaşık 10 derecelik bir farkın olacağı ifade ediliyor.

KATKI SAĞLAYACAK
Başkan Erkurt Tutu, "Bakanımız Akif Çağatay Kılıç her ayrıntıyla yakından ilgileniyor. Bakanımıza ve stat çalışanlarına teşekkür ediyorum. Yeni stadımız ligin 2. devresinin ilk 2 haftasına yetişmeyebilir ama sonraki haftalarda maçlarımızı orada oynamayı planlıyoruz. Çimler ekildi ve şimdilik bir sıkıntı yok. Önümüzdeki günlerde alttan ısıtma da başlayacak. Tribünlere koltuklar yerleştiriliyor. İki ay içinde çok güzel bir stat ortaya çıkacak. Kulübümüzü maddi olarak da büyük katkı sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu.

AA

SIRADAKİ HABER
}