Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu haber: Fatsa'da 'Miras Yolu İle Mülkiyet Devri ve Tarım Arazilerinin Satışı Paneli'

Ordu haber: Ordu'nun Fatsa ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 'Miras Yolu İle Mülkiyet Devri ve Tarım Arazilerinin Satışı Paneli' düzenlendi.

Fatsa'da 'Miras Yolu İle Mülkiyet Devri ve Tarım Arazilerinin Satışı Paneli'
Ordu haber:
Fatsa İlçe Halk Kütüphanesinde gerçekleşen toplantıya Ordu İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Arazi Edindirme Şube Müdürü Tolga Aras, Fatsa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Ayaz, Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Naci Kızılkaya, Ziraat Mühendisi Havva Akpınar ve mahalle muhtarları katıldı.
Miras yolu ile mülkiyet devri ve tarım arazilerinin devir işlemleri ile ilgili konferansa katılan muhtarlara bilgiler veren Ordu İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Arazi Edindirme Şube Müdürü Tolga Aras, '6537 sayılı Kanun'un yürürlüğünden önce gerçekleşen ölümlerde intikal işlemleri bu kanun hükümlerini tabi değildir. Kanunun yayımı tarihinden önce vefat eden mirasçıların yaptırmış oldukları el birliği mülkiyeti, mirasçıların talebi halende veraset ilanı veya rızayı taksim sözleşmesi çerçevesinde faali mülkiyete paylı çevirebilir. Mirasçı arasında anlaşma yolu ile mülkiyet devri talebinde bulunulması halinde, tapu müdürlüğü talebi bakanlık il veya ilçe müdürlüğüne bildirir' dedi.
Muhtarlara tarım arazilerinin mülkiyeti devri işlemleri ile ilgili bilgiler veren Ziraat Mühendisi Havva Akpınar, 'Mirasçılar tarafından tarımsal arazilere ilişkin mülkiyet devirlerinin bir yıl içinde tamamlaması gerekmektedir. Eğer bu yıl aşılmışsa mahkeme yolu ile devirler gerçekleşir. Burada kanun yerin ekonomik bütünlüğünü korumaya almıştır. Devir işlemleri kanunun çizdiği kriterler yoksa mirasçılar arasında tarım işiyle uğraşan kişi üzerine verilirken o da kardeşlerine bu değerin karşılığını verecektir. Bu olmaz ise aile şirketi kurularak tarım arazilerini birlikte işleyeceklerdir' diye konuştu.

Fatsa’da “Miras Yolu İle Mülkiyet Devri ve Tarım Arazilerinin Satışı Paneli”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 3 takımı geçebildi

1 Samsunspor 3 takımı geçebildi

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

2 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Sağlıkçılara izin yasağı

4 Sağlıkçılara izin yasağı

Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

5 Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

6 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Bereket

7 Bereket...

Taklit gıdalardan uzak durun

8 Taklit gıdalardan uzak durun

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

9 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

10 Trafik kazasında bir aile yok oluyordu


SIRADAKİ HABER