HaberlerZam doğru bir karar olacaktır

Zam doğru bir karar olacaktır

TŞOF Başkanı Feviz Apaydın, akaryakıt fiyatlarının son dönemde artış göstermesi nedeniyle zammın doğru bir karar olacağını belirterek, 'Zammı hiçbir zaman talep etmeyiz. Fakat zammı gerektiren unsurlar ortaya çıkmışsa, bunu vermek lazımdır' dedi

Zam doğru bir karar olacaktır

 

Samsun şehir merkezinde taşıma hizmeti veren 1, 2, 3 ve 4 nolu dolmuş hatlarının, akaryakıt fiyatlarına gelen zamlardan sonra taşıma ücretlerine zam talebinde bulunmasının ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde toplanan UKOME kararı ocak ayına ertelemişti. Konuyla ilgili olarak Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, açıklamada bulundu.

ZAM KISA SÜREÇTE DEĞERLENDİRİLMELİ
Zam konusunun kendileri için de kolay bir konu olmadığını dile getiren Başkan Apaydın, "Zammın gerekçeleri vardır. Bu gerekçeler ortaya konur ve o şekilde zam belirlenir. Dolmuş işiyle uğraşan arkadaşlarımız bu zamları zamanın koşullarına göre isterler. Eğer akaryakıta zam gelmezse, genel giderlere zam gelmezse kimse zam istemez. Çünkü her yapılan zam tüketiciden bir parça daha gitmesi demektir. Bunu biz hiçbir zaman talep etmeyiz. Sonuçta aracı süren de bir tüketicidir. Onun da ailesi, eşi çocuğu vardır. Bu bakımdan zammı gerektiren unsurlar ortaya çıkmışsa, bunu vermek lazımdır. Bu nedenle zam, doğru bir karar olacaktır. Fakat birkaç sene bekleyip de zammı vermektense, gelişen ekonomik şartlara göre bunu yılda bir defa, uygun miktarlarda, taksiye, minibüse, otobüse vermek daha doğru olacaktır. Kısa süreçte değerlendirme yapılmalı. Çünkü bu durumda daha yüksek miktarlar ortaya çıkabiliyor. Bu da tepkiye neden oluyor. Bizim girdilermizin başında akaryakıt gelmektedir. Son dönemde de akaryakıt fiyatı artış gösterdi. Bunları dikkate alarak zammı gerçekleştirmek lazım" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU (özel haber)

 

SIRADAKİ HABER
}