Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ankara haber: HDP Grup Toplantısı

Ankara haber: Halkların Demokratik Partisi Sözcüsü Ayhan Bilgen, 'Dünyada yetkileri tek elde toplayarak, tek adamda toplayarak geçiş dönemini atlatmış, ekonomik sorunlarını aşmış, çatışmayı önlemiş bir tek örnek var mı' dedi.

HDP Grup Toplantısı
Ankara haber:
HDP Sözcüsü Bilgen, HDP Grup Toplantısı'nda konuştu. Bilgen, Türkiye ile Pakistan'ı karşılaştırarak, 'Diğer komşu ülkelerde hegemonya kurmaya çalışmak, santralı adım Kabil'de bir müdahil pozisyon oluşturmaya dair sembolik ifadeler kullanmak. Kabil'de namaz kılmak istediğini ifade etmek. Türkiye'nin Suriye ile ilgili heveslerinin aslında izdüşümü değerlendirmeler var. Yine Afgan mültecilerin sayısı 3 milyona yaklaşıyor. Bu mültecilerin Pakistan'da eğitim görmesi, lojistik desteklerinin tamamlanması ve sürekli olarak Afgan savaşında Pakistan'ın etkili olması. Keşmir sorununun çözümünde Afgan mücahitlerin Pakistan'da yaşayan mücahitlerin kullanılması' ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin yeni ittifakları dolayısıyla Suriye politikasında manevra yaptığını iddia eden Bilgen, eski ittifakların bedelinin kolay bitmediğini ileri sürdü. Bilgen, 'Nasıl 15 Temmuz kirli bir ittifakın bedeli olarak bu ülkeye, topaklara bombaların yağmasına, kurşunların sıkılmasına sebep olduysa, Suriye'deki kirli ittifakın sonucu da Suruç'tur, Gar katliamıdır, Sultanahmet'tir, yılbaşı akşamı Türkiye'nin yaşadığı utanç katliamıdır' şeklinde konuştu.
Fırat Kalkanı operasyonunun Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından bilançosunun çıkartıldığını söyleyen Bilgen, 4 ayda 281 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Bilgen, 'Kendi askerinizin durumundan haberiniz yokken, IŞiD'li ölüler hakkında yorum yapabiliyorsunuz. Peki IŞİD'li yaralıların sayısını kimden, nereden alıyorsunuz? Bu fotoğraf Suriye'de sergilenen politikanın bedelinin daha ağır biçimde ödemeye devam edeceğinizi ne yazık ki göstergesidir. El Bab'da bulunduğunuzda sorunu çözeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Konya'dan, Adıyaman'dan kalanlar ne olacak' dedi.
Bilgen, Anayasa konusunda, 'Bir kişinin ne olacağı, hangi yetkilerle donatılacağı, daha çok yetkiye sahip olursa ülkenin, bölgenin, dünyanın bütün sorunları çözeceği var sayımı üzerinden yeni bir Anayasa servis edilmeye çalışılıyor, bir paketle Türkiye meşgul ediliyor ve buna oy vermeyenler hain ilan edilerek, buna eleştiri yapanlar, itiraz edenler neredeyse İstiklal Savaşı'nda düşman tarafında yer alanlar gibi muameleye tabi tutuluyor. Dünyada yetkileri tek elde toplayarak, tek adamda toplayarak geçiş dönemini atlatmış, ekonomik sorunlarını aşmış, çatışmayı önlemiş bir tek örnek var mı' değerlendirmesini yaptı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 3 takımı geçebildi

1 Samsunspor 3 takımı geçebildi

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

2 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Sağlıkçılara izin yasağı

4 Sağlıkçılara izin yasağı

Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

5 Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

6 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

7 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Taklit gıdalardan uzak durun

8 Taklit gıdalardan uzak durun

Bereket

9 Bereket...

Otogarda kaçak  sigara baskını

10 Otogarda kaçak sigara baskını


SIRADAKİ HABER