Uzatılması doğru ama gerekli adımlar atılmalı

OHAL'in ikinci kez uzatılmasının ardından Samsun'da ekonomi derneklerinin başkanları değerlendirmelerde bulundu. Ortak görüş; OHAL'in gerekli olduğu, ancak bir an önce OHAL ortamından çıkılması için gerekli adımların atılması gerektiği yönünde...

Uzatılması doğru ama gerekli adımlar atılmalı

 

OHAL'i ikinci kez uzatan tezkerenin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesinin ardından Samsun Genç İş Adamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Savaş Gömeç, Orta Karadeniz Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (ORKASİFED) Başkanı Emin Bahri Uğurlu ve Samsun Sanayici ve İş Adamları Derneği (SAMSİAD) Başkanı Hüseyin Yalgın değerlendirmelerde bulundu.

'EKONOMİDE OHAL' POLİTİKASI
OHAL'in uzatılmasının ekonomide bir moralsizlik yarattığını dile getiren SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç, "Moralsizlik yaratıyor ama görüldüğü kadarıyla ülkenin buna ihtiyacı da var. Ülkemizde terör hareketleri, yeni yılın ilk dakikalarında bile devam etti. Bunun sonunun getirilmesi için olağanüstü hal durumu uygun görülüyorsa, bizim de söyleyecek çok sözümüz olmaz. Fakat bir taraftandan da şunu da söylemek durumundayız. Devlet birimlerinin gerekli tüm adımları atıp bu hain terörist odakların cevaplarının en kısa sürede verilmesi de en önemli talebimiz. Onların işlerinin kolaylaşması ve insanların güvenliğini sağlamak adına OHAL'in devamını her türlü destekleriz. Terörle ilgili tüm adımların atılıp, ülkede bir güven ortamı oluşturulup, bir an önce OHAL'den de çıkmamız lazım. OHAL'le birlikte ekonomide de bir OHAL politikası izleyip, ekonominin bu süreçte göreceği zararları da bir taraftan onarmak durumundayız" diye konuştu.

PİYASALAR RAHATSIZ DURUMDA
OHAL'in ekonomiye olumsuz etkileri olduğunu ifade eden ORKASİFED Başkanı Emin Bahri Uğurlu da, "OHAL uygulaması hoş bir şey değil. Çünkü sermaye gerginlik olan yerden uzaklaşıyor. Piyasalar rahatsız durumda. Bir yandan da ülkemizde yaşanan terör olayları da bu işi gerekli kılıyor. Hala 15 Temmuz'un yükünü atamadık, terör eylemleri sık sık yaşanıyor. Yeni yıla da maalesef terörle girdik. Bunları göz önünde bulundurunca OHAL'in normal olduğu açıkça görülüyor. Ama tabi ki işleri daha hızlı bir şekilde halledip, bu dönemin son OHAL dönemi olması için de hep birlikte gayret göstermeliyiz" dedi.

KARARI DESTEKLİYORUZ
Samsun Sanayici ve İş Adamları Derneği (SAMSİAD) Başkanı Hüseyin Yalgın ise, "Terörle ilgili ülkemizde yaşanan hadiseler, OHAL'in uzatılması gerektiği yönünde bir durum oluşturuyor. Biz SAMSİAD olarak bu durumun bir an önce bitmesi ve ülkenin daha normal yaşam koşullarına dönmesi adına OHAL'in uzatılması kararını destekliyoruz. Her şeyin normale dönmesi ekonomi piyasalarında da bir huzur ortamı oluşturacaktır. Dolayısıyla ülkemizin bu terör ortamından bir an önce çıkmasını, her şeyin normale dönmesini temenni ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Barış BUDANOĞLU

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

2 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Samsun'da aciller doldu taştı

3 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

4 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Akın ailesinin acı günü

5 Akın ailesinin acı günü

12. Adam görevde

6 12. Adam görevde

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

7 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

8 Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

9 Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: 'Kazanmak istiyoruz'

Meteoroloji tarih verdi! Sağanak yağış geliyor

10 Meteoroloji tarih verdi! Sağanak yağış geliyor


SIRADAKİ HABER