HaberlerVan'a var da Yörükler'e neden yok?

Van'a var da Yörükler'e neden yok?

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 19 Mayıs İlçesi'nin Yörükler mevkiinde devam eden yıkım çalışmalarını eleştirerek, 'Samsun'un paralarını Van'a harcayan Büyükşehir Belediye Başkanı'na sesleniyoruz; Vanlının güzel ve huzurlu yaşamaya hakkı var da Yörükler halkının yok mu?' dedi

Van'a var da Yörükler'e neden yok?

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 19 Mayıs ilçesi Yörükler mevkiinde Büyükşehir Belediyesi tarafından devam eden yıkım çalışmalarını eleştirdi.

TARUMAR EDİLİYOR
100 yıllık Yörük Köyü'nün belediye eliyle tarumar edildiğini belirten Tufan Akcagöz, "Yıllar yılı altyapısını yap, suyunu bağla, telefon hattını çek. Sen devletsin, bu hizmeti sunmuşsun. Şimdi, hiç yoktan yere insanları mağdur etmenin anlamı ne? Yörükler halkı, bu şekilde mağdur edilmeyi hak etmiyor. Evlerinin yıkılmaması için ellerinden geleni yaptılar. Yapmaya da devam ediyorlar. Ancak bu çığlıkları maalesef karşılık bulmuyor ki yıkımlar devam ediyor" dedi.

KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİL
Samsun'un onlarca sorunu olduğunu ifade eden Akcagöz, "Sıra ne zaman Yörükler'e geldi? Samsun'da, elimizde metreyle gezsek, hangi yapı hangi kural dışılığı taşıyor, bir görsek. Yörükler halkı kolay lokma zannedildiği için mi bu kadar üzerlerine gidiliyor? Garibana hukuk var, güçlüye yok mu? En azından, mahkeme sürecinin sonunu beklemek gerekmez mi? Samsun kamuoyunda konuşulan ve tolerans gösterildiği iddia edilen yapılar var. Bu yapılara sessiz kal, Yörükler'in üzerinden buldozerle geç. Bunu kabul etmek, sindirmek mümkün değil. Samsun'un paralarını Van'a harcayan Büyükşehir Belediye Başkanı'na sesleniyoruz. Vanlının güzel ve huzurlu yaşamaya hakkı var da Yörükler halkının yok mu? Bu uygulama, can yakıyor, bu görmezden gelinmemeli" dedi.

BİRLİĞİMİZE ZARAR VERİYOR
"AKP'li yöneticilerin bu mağduriyete sessiz kalmamalı" diyen Akcagöz, "Ülkenin gündemi terör, Yusuf Ziya Yılmaz'ın gündemine bir bakın hele. Hani milletçe birlik içinde olma zamanıydı. Belediye Başkanı'nın bu tavırları, birliğimize zarar veriyor. Resmen savaştayız. Günlük, haftalık yas tutuyoruz. Belediye Başkanı, bina yıkma peşinde" ifadelerine yer verdi.

SIRADAKİ HABER
}