Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Erzurum haber: MÜSİAD'IN dile getirdiği sorunları AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, çözüme ka

Erzurum haber: MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır, bir süre önce il başkanlığına atanmasının ardından iadeyi ziyarete gelen AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz'e, dile getirdikleri Kan Merkezi Laboratuvarı ve İlçelerdeki Kur'an Kursu hocaları eksikliğine kısa sürede el atarak çözüme kavuşturmasından dolayı teşekkür etti.

MÜSİAD'IN dile getirdiği sorunları AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, çözüme ka
Erzurum haber:
Konuyla ilgili bir açıklama yapan MÜSİAD Başkanı Taner Bayır, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz'ün iadeyi ziyarette geldiği MÜSİAD'da il ve ilçelerde yaşanan bir takım sıkıntıları aktardıklarını belirterek, bu sorunların kısa sürede çözüme kavuşmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Özellikle Karayazı'da iş adamları tarafından yaptırılan 3 Kur'un Kursu'nun eğitimci olmaması nedeniyle bir türlü hizmete açılamamasından yakınan Başkan Bayır, Adana'ya götürüleceği iddia edilen Kızılay Kan Merkezi Laboratuvarı ile ilgili sıkıntıları da gündeme getirerek çözüm talep etmişti.
Karayazı'nın yanısıra Tekman, Hınıs ve Karaçoban ilçe merkezleri ile köylerinde ki Kur'an Kurslarındaki sorunların biran evvel çözüme kavuşturularak hizmete açılmasını isteyen Bayır, ayrıca Adana'ya götürüleceği yönündeki iddialar olan Kızılay Kan Merkezi Laboratuvarı'nın da Erzurum'da kalması gerektiğinin altını çizmişti. Başkan Bayır, dile getirdikleri bu konulara İl Başkanı Mehmet Emin Öz'ün kısa sürede el atarak çözüme kavuşturduğunu söyledi.
Bayır, Karayazı başta olmak üzere diğer ilçelerdeki Kur'an Kurslarına Diyanet'in 800 TL Maaş vermesinden dolayı kimsenin eğitimci olarak görev almak istemediğini ve MÜSİAD'ın devreye girmesiyle işadamı Ali Şeker'in eğitimci başına 400 TL verdiğini aktardı. Böylece Diyanet'in ve işadamının vereceği rakamla birlikte eğitimcilerin maaşının yükseldiğini böylece Kur'an kurslarında görev almak isteyenlerin sayısının da arttığını açıkladı. İl Başkanı Mehmet Emin Öz'ün girişimleri ile özellikle bayan Kur'an Kursu Hocası sorununun tamamen ortadan kalktığını belirten Bayır, Kur'an Kurslarının hafta içerisinde hizmete açılacağını öğrendiklerini bildirdi.
Bayır, ayrıca Erzurum'dan götürüleceği iddia edilen Kızılay Kan Merkezi Laboratuvarı'nın da yine İl Başkanı Mehmet Emin Öz'ün gerek Sağlık Bakanlığı gerekse ilgili diğer siyasi ve bürokratlarla yapmış olduğu görüşmeler neticesinde Erzurum'a kalacağının büyük bir memnuniyetle öğrendiklerini bildirdi.
Bayır, 'Bu taleplerimizi dikkate alarak kısa sürede çözüme kavuşturan AK Parti İl Başkanı Sayın Mehmet Emin Öz'e Erzurum adına teşekkür ediyoruz. Sağ olsun, derneğimizi ziyarete geldiğinde kendisine bu sorunları anlatarak yardım talep etmiştik. Kendisi de gerekli yerlerle görüşmeler yaparak hem Kur'an Kurslarımız'ın eğitimci sorununun giderilmesini hem de kan merkezinin Erzurum'da kalmasını sağlamıştır. Ayrıca Kuran Kursları Hocalarının maaşlarına eğitimci başına verdiği 400 TL katkılarından dolayı da iş adamımız Ali Şeker beye de teşekkür ederiz.' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Giresunda karakol saldırısının faillerinden 3ü ölü, 1i yaralı ele geçirildi

1 Giresun'da karakol saldırısının faillerinden 3'ü ölü, 1'i yaralı ele geçirildi

İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

2 İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

3 FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

Trumpun benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

4 Trump'un benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeline getirildi

5 Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeli'ne getirildi

Beşiktaşta korkutan ahşap bina yangını

6 Beşiktaş'ta korkutan ahşap bina yangını

Anayasa değişiklik teklifi 16 Maddesi 342 oyla kabul edildi

7 Anayasa değişiklik teklifi 16. Maddesi 342 oyla kabul edildi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMMde

8 MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMM'de

Anayasa değişikliği teklifinin 18 maddesi 343 oyla kabul edildi

9 Anayasa değişikliği teklifinin 18. maddesi 343 oyla kabul edildi

Mecliste kritik oylama sona erdi

10 Meclis'te kritik oylama sona erdi


SIRADAKİ HABER