Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Adana haber: Aytaç Durak 'FETÖ kumpasını' kitaplaştırdı

Adana haber: Eski Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, 'Söyleyeceklerim Var'dan sonra ikinci kitabı olan 'FETÖ'nün Adana Kumpası' isimli eserini okuyucularına imzaladı.

Aytaç Durak 'FETÖ kumpasını' kitaplaştırdı
Adana haber:
Geçen yıl çıkardığı 'Söyleyeceklerim Var' kitabı ilgi gören Aytaç Durak, bu yıl da belgesel niteliğindeki yeni kitabı 'FETÖ'nün Adana Kumpası'nı Çukurova Kitap Fuarı'nda okuyucularına imzaladı.
FETÖ'nün Adana Kumpası adlı yeni kitabı hakkında açıklama yapan Durak, FETÖ itirafçısının, 'Aytaç Durak'tan belediyeyi kurtarmak için 2009'da görevli olarak Adana'ya geldim. Çünkü, Durak döneminde belediyenin Gülen Cemaati'ne katkısı olmuyordu. Yerine getirdiğimiz kişi kullanılmaya yatkındı. Özellikle belediyedeki imar değişiklikleri ve ihalelerden büyük himmet sağlama imkanı oldu. Bu sürede 2 milyar dolar himmet sağlandı' dediğini hatırlatarak, 'Bölücü belediye başkanlarını dahi görevden alamayan siyasiler FETÖ tezgahına gelerek yargı kararı olmadan beni görevden alabildiler' dedi.
Yeni kitabında kumpasın kimlerle ve nasıl hazırlandığının, hukukun nasıl çiğnendiğinin mahkeme tutanakları ve belgeleriyle açıklandığını söyleyen Aytaç Durak, şunları kaydetti:
'Bana karşı hukuksuz davranan mülkiye müfettişleri, emniyet müdürleri, savcılar, hakimler, belediye çalışanları ve gazetecilerin tamamı şu anda FETÖ'den yargılanmaktalar ve görevlerinden de ihraç edildiler. Devlet, elbette hukuksuz davrananlardan hesap sormaktadır. Ya benim ve Adanalıların çiğnenen hukukunun hesabını kim soracak? Bu nedenle, Adana'nın kaybettiği dört yıllık sürede işgale yol açanlar hakkında mağduriyet davası açmaya da hazırlanıyorum.'

Aytaç Durak "FETÖ kumpasını" kitaplaştırdıEN ÇOK OKUNANLAR

Anıt projesi tamam

1 Anıt projesi tamam

Tarlada ölü bulundu

2 Tarlada ölü bulundu

Bizi eğitimle vurdular

3 Bizi eğitimle vurdular

Samsunda son prova

4 Samsun'da son prova

Çıkış maçı olsun

5 Çıkış maçı olsun

İş dünyasında destek sevinci

6 İş dünyasında destek sevinci

İlhan Cavcav hayatını kaybetti

7 İlhan Cavcav hayatını kaybetti

Sevgisizlik

8 Sevgisizlik...

İlaçta karaborsa endişesi

9 İlaçta karaborsa endişesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bu bir sistem değişikliğidir

10 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu bir sistem değişikliğidir'


SIRADAKİ HABER