Malatya haber: Malatya'daki teröre tepki mitingi

Malatya haber: Malatya Valisi Mustafa Toprak, valilik öncülüğünde düzenlenen ve on binlerce kişinin katıldığı 'Malatya Teröre Karşı El Ele' mitingini değerlendirerek, 'Malatya her zaman hainlere en güzel cevabı vermiştir' dedi.

Malatya'daki teröre tepki mitingi

Geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlenen ve 7'den 70'e herkesin katıldığı miting sonrası sivil toplum kuruluşları Vali Toprak'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, ülkenin zor bir süreçten geçtiğini hatırlatarak, 'Her zamankinden daha fazla birlikteliğe, beraberliğe ihtiyaç olduğumuz şu günlerde Malatya bu işin bir öncülüğünü yaparak bir miting düzenledi. Sesimizi içerideki ve dışarıdaki hainlere duyurma amacını güttük, bunda da muvaffak olduğumuz kanaatindeyiz. İnşallah bu ülkeyi bölmeye, bayrağı indirmeye güçleri yetmeyecektir. Biz inanıyoruz ki bu millet bu birliği ve beraberliği Kürdüyle, Türküyle, Alevisi, Sünnisiyle ve bütün katmanlarıyla birlikteliği ve beraberliği bir araya getirdiğimiz sürece hiçbir hain güç buna muvaffak olamayacaktır. Şu anda Ülke olarak İstiklal ve İstikbal mücadelesi veriyoruz, bu anlamda Malatya kendisine yakışanı yaptı. Biz sizlere de kendi iş dünyamız adına şükranlarımızı arz ediyorum' dedi. Vali Mustafa Toprak ise mitingin düzenlenmesinde öncülük eden sivil toplum kuruluşu yetkililerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek 'Malatya'dan bu sesin gür olarak Türkiye'ye ve dünya'ya duyurulması gerekiyordu. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Düzenleme komitesi olarak iki gün içerisinde 40 bin kişiyi aşkın Malatyalı vatandaşımızın ya da çevreden katılanların iştiraki ile birlikte burada teröre karşı Malatya'nın yekvücut hareket ettiğini birlik içerisinde olduğunu gördük' ifadelerini kullandı.
Vali Toprak, 'Bu işler önemlidir gerektiği zaman vücudumuzu o işin altına koymamız gerekiyor. Sizler de sivil toplum, meslek örgütlerinin temsilcisi olarak bu işin altına adeta vücudunuzu yatırdınız ve iki gün içerisinde toplumun tüm güzel katmanlarına güzelliklerini, her bir rengini temsil edilecek şekilde ulaştınız ve meydanlarda da vatandaşlarımız bu sizin çalışmanıza katkı sağladı' şeklinde konuştu. Malatya'nın teröre karşı ortak duruşu gösterdiğini kaydeden Toprak, 'Bize düşen de sizlerin önünü açmak, bu noktada ilimizin ortak sesi olacak çalışmalara yön verebilmektir. Ben düzenleme komitesi olarak burada bulunan ve bulunmayan arkadaşlarımıza, vatandaşlarımıza, yapmış oldukları yayınlarla basınımıza, bu ortak duruşa katkı veren herkese teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Malatya’daki teröre tepki mitingiEN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar Güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları

Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

2 Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

3 İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

Fındık fiyatlarından hırsızlar bile memnun değil

4 Fındık fiyatlarından hırsızlar bile memnun değil

Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

5 Samsunspor-Ankara Demirspor maçı bilet fiyatları belli oldu

Hepsi bir senaryonun gereği

6 Hepsi bir senaryonun gereği...

Kamyonetin altında kaldı

7 Kamyonetin altında kaldı

Samsunspor'da kıran kırana idman

8 Samsunspor'da kıran kırana idman

Samsunspor'da iç saha kabusu

9 Samsunspor'da iç saha kabusu

Motive ediyor

10 Motive ediyor


SIRADAKİ HABER