HaberlerAydın HaberleriAK Parti Milletvekili Savaş, Oylamayı Değerlendirdi

AK Parti Milletvekili Savaş, Oylamayı Değerlendirdi - Aydın Haberleri

Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Anayasa Değişikliğine ilişkin oylamaları değerlendirdi. Konuşmasında MHP Lideri Bahçeli'ye teşekkür eden Savaş, 'CHP Lideri Kılıçdaroğlu milletin kararından niye korkuyor ki? Milletin terazisi hassastır. Korkmasın' diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Savaş, Oylamayı Değerlendirdi

Anayasa değişikliğinin Türkiye'nin 2023 hedefleri için önemli bir milat olduğunu söyleyen AK Parti Aydın milletvekili Mustafa Savaş, 'Oylama sonucu gayet güzel. Demokrasimiz ülkemiz ve geleceğimiz adına güzel sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Bu anlamda destek veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi duyarlı ve hassas davranışından dolayı tebrik ediyorum' dedi.
Anayasa değişikliği oylamasının 134'e karşın 338 evet oyuyla kabul edilmesini 'Türkiye için hayati öneme sahip' şeklinde değerlendiren AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 'MHP'nin bu süreçte ortaya koyduğu tavır çok önemli. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun oylamada 'evet' oyu kullanacakları vatan hainliği ile suçlamasını ise 'talihsiz bir söylem' olarak görüyorum. Millet kuyumcu terazisi hassasiyetiyle ölçer biçer tartar gereğini yapar. Vicdanına ve aklına göre oyunu verir. 1 Kasım'da yaptı. CHP'nin korkusu rejimden ziyade koltuk korkusudur' dedi.
Açıklamasında CHP ve HDP'nin ortak tavır sergilediğini ve bunu tüm halkın net bir şekilde gözlemlediğini kaydeden Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi duyarlı ve hassas davranışından dolayı tebrik etti.

AK Parti Milletvekili Savaş, Oylamayı Değerlendirdi

SIRADAKİ HABER
}