Haberler Sel Samsun'u da vurdu

 Sel Samsun'u da vurdu

Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, Mersin'de geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketinin, bölgeden gelen sebze fiyatlarında artışa neden olduğunu söyledi

 Sel Samsun'u da vurdu

Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, Mersin'de geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketinin, bölgeden gelen domates biber gibi ürünlerin fiyatlarında artışa neden olduğunu, Samsun'a yağan kar sonrası artan sebze fiyatlarının da bu haftadan itibaren düşmesini beklediklerini söyledi.

FİYATLARI ETKİLEDİ
Mersin'de yaşanan sel felaketinin pazarda fiyatları etkilediğini dile getiren Yazıcı, "Sel bizi etkiledi. Pazarda fiyatlar arttı. Çünkü Mersin, domatesin, biberin, patlıcanın geldiği illerimizden biri. Samsun'da geçen hafta yağan kar; marul, ıspanak, roka, tere, maydanoz gibi yeşillik sebzelerde artışa sebep oldu. Fakat iklimsel olarak havalar düzeldi, bu haftadan itibaren yeşilliklerde fiyatlar normale döner. Mersin'den gelen ürünlerde ise fiyatların ne zaman normale döneceğini henüz bilmiyoruz. Genellikle 2 TL'ye sattığımız domates şu anda 4-5 TL civarında. Patlıcan yine 2 TL'ye satılıyordu, şimdi 6-7 TL'ye kadar çıktı. Özetle söylemek gerekirse Mersin'de yaşanan sel felaketi, bizleri de olumsuz yönde etkiledi" açıklamasında bulundu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}